Provođenje projekta „Srijemuš s Papuka“

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 3. 2021.

Na temelju provedenog Javnog poziva srednjim strukovnim i umjetničkim školama za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam, PROMOCIJA ZANIMANJA 2019/20. i Odluke o odabiru projekata i dodjeli bespovratnih sredstava, od 11. prosinca 2019. godine naša škola je u provedbi projekta  „Srijemuš s Papuka“.

Zbog otežanih uvjeta provedbe uslijed novih epidemioloških preporuka za rad u školama prolongiranje provedbe projekata je 30. lipnja 2021.
U sklopu provođenja imenovnog projekta prof. Jasna Asić održala je dva predavanja-edukacije učenicima školske zadruge i nastavnicima koji sudjeluju u izvođenju projekta.

22. veljače 2021. učenici su se mogli upoznati s biljkom srijemuš ili medveđi luk, kako je razlikovati od biljaka koje su morfološkim osobinama slične, ali su vrlo otrovne. Upućeni su kako se ponašati na lokalitetu gdje želimo brati srijemuš i kako postupati s ubranim biljkama kako bi zadržale što više alina (ljekovita tvar).

23. veljače 2021. nastavnici koji su uključeni u provedbu projekta mogli su se upoznati s ljekovitim svojstvima srijemuša, postupcima kako od srijemuša spremati ljekovite pripravke.

Jasna Asić, prof.