Terenska nastava determiniranja i branja srijemuša na Papuku

Autor: Sandra Bošnjak, 8. 4. 2021.

Na temelju provedenog Javnog poziva srednjim strukovnim i umjetničkim školama za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam, PROMOCIJA ZANIMANJA 2019/20. i Odluke o odabiru projekata i dodjeli bespovratnih sredstava, od 11. prosinca 2019. godine naša škola je u provedbi projekta „Srijemuš s Papuka“.

Zbog otežanih uvjeta provedbe uslijed novih epidemioloških preporuka za rad u školama prolongiranje provedbe projekata je 30. lipnja 2021.

U sklopu provođenja imenovnog projekta prof. Jasna Asić (voditelj terenske nastave), uz pratnju profesorica Željke Venus i Brigite Jurline izvele su terensku nastavu determiniranja i branja srijemuša na Papuku. Terenska nastava izvedena je 31. ožujka 2021. s učenicima četvrtog razreda agroturističkog tehničara, odnosno sa šest učenika članova učeničke zadruge.

Učenici su se upoznali sa staništem srijemuša, vidjeli su nekoliko lokaliteta rasta srijemuša, vidjeli su da su to tereni bogati listincem i da su to vlažni tereni.

Jasna Asić. prof.