Odabran je logo projekta STOP nasilju

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 3. 2020.

Posljednja aktivnost učenika 1.a i 1.b razreda opće gimnazije na nastavi informatike u međupredmetnom projektu STOP nasilju bila je kreiranje loga za projekt, te objavljivanje poveznice za glasanje na web stranici škole. Nakon niza aktivnosti provedenih kroz međupredmetni projekt na nastavi informatike, kojima smo ostvarili zadane predmetne ishode prema kurikulumu nastavnog predmeta, svaki učenik je izradio svoj prijedlog loga za projekt STOP nasilju i predao svoj rad na LSM platformu Loomen. Na temelju prikupljenih radova kreirana je anketa i objavljena na stranici škole tako da su kroz dva tjedna posjetitelji stranice mogli glasati za ponuđene prijedloge.

Radovi učenika 1.a i 1.b razreda bili su anonimni i prije objave u anketi nisu bili viđeni. U nastavku možete pregledati prijedloge učenika za logo međupredmetnog projekta STOP nasilju.

Nakon dva tjedna glasanja prikupljeno je dovoljno glasova da se zatvori anketa i analiziraju rezultati. Rezultate obrađene ankete možete vidjeti ovdje:

Na nastavi informatike (2. ožujka 2020.) učenici oba razreda upoznati su s rezultatima obrađene ankete i proglašen je logo koji je dobio najviše glasova i pobijedio na izboru. Pobjednički logo izradio je učenik 1.b razreda Max Pavlica. Logo projekta STOP nasilju zaživio je na brojnim digitalnim sadržajima učenika, a evo ga i ovdje:

Ksenija Rastija, prof