Školski projekt „Svjetske valute“

Autor: Sandra Bošnjak, 26. 3. 2021.

U sklopu školskog projekta „Svjetske valute“,  u četvrtak 25.03.2021. g. u našoj školi obilježen je Svjetski i Europski tjedan novca.
Uz razne aktivnosti tjedan novca obilježili smo natjecanjem – kvizom znanja iz financijske i digitalne pismenosti te izradom panoa na temu svjetskih valuta.
Učenici 3. razreda ekonomske škole Natalija Marinović, Ana Takač i Mirta Tomšić izradili su materijale kojima prikazuju interesantne, kratke i najvažnije informacije o različitim svjetskim valutama.

U kvizu iz financijske i digitalne pismenosti sudjelovali su učenici od prvog do četvrtog razreda ekonomije - ukupno 12 učenika.
Najbolji rezultat odnosno pobjednik kviza je Karolina Seleši, učenica trećeg razreda ekonomije.

Drugo mjesto osvojila je Ivana Vida, 4.ek., dok je treće mjesto osvojila Dajana Škrnički, 4.ek.

Za postizanje najboljeg rezultata bila je bitna brzina odgovora kao i znanje iz financijskog i digitalnog područja.
Svim učenicima čestitke i pohvala za sudjelovanje u ovom projektu i obilježavanje svjetskog i europskog tjedna novca.

Kviz i ostale aktivnosti u ovom projektu organizirali su i pripremili profesori Željko Milnović i Marina Grgić.

Učenici koji su sudjelovali u kvizu su:

1. EK.

1. Teuta Biščan
  2. Valerija Majer
  3. Ana Podhraški

2. EK.

1. Lana Bistrović
  2. Matej Božurić
  3. Marija Filković

3. EK.

1. Karolina Seleši
  2. Leonardo Mandekić
  3. David Jakišić

4. EK.

1. Ivana Vida
  2. Helena Šantalab
  3. Dajana Škrnički

Osim ovih aktivnosti u okviru ovog projekta bilo je planirano da se posjete financijske institucije u gradu Slatini ali zbog epidemiološke situacije posjete su otkazane.

Link (Knowledge of new addictions):