Volonteri

Humanitarna akcija za udrugu Marijini obroci

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 4. 2021.

Nakon što su učenici naše škole i Volonterski klub Carpe Diem ostvarili suradnju s Caritasom Župe Svetoga Josipa, nastavili smo prikupljati sredstva za humanitarnu udrugu Marijini obroci (Mary's Meals) kojoj je cilj osigurati sredstva za djecu koja gladuju u najugroženijim zemljama svijeta.
Vjeroučiteljica Jelena Matišić motivirala je učenike kako bi u vremenu Korizme pokazali da suosjećaju s onima kojima je pomoć najpotrebnija. Voditeljice Volonterskog kluba, profesorice Marina Ivoš i Silvija Štimac pomagale su u organizaciji ove hvalevrijedne akcije.

Prikupljena sredstva osigurat će obroke za 10 djece tijekom cijele školske godine. Ideja pružanja dnevnog obroka učenicima na mjestu obrazovanja zadovoljava neposredne potrebe gladne djece te ih potiče da idu u školu i obrazuju se, što im u budućnosti može pomoći kao izlaz iz siromaštva. Samo jedan obrok dnevno čini toliko mnogo u borbi protiv gladi.
Prikupljena sredstva uplaćena su na račun udruge Marijini obroci Hrvatska, a uplatu su izvršile vrijedne volonterke Lucija Katalinić i Iva Tkalec u pratnji profesorica Jelene Matišić i Silvije Štimac.

Od srca zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali i dali svoj doprinos u ovoj akciji.

Svima želimo sretan i blagoslovljen Uskrs!

Silvija Štimac, prof., Jelena Matišić, vjeroučiteljica i Marina Ivoš, prof.