Školska zadruga SLATINA sudjelovala na online Županijskoj smotri učeničkih zadruga Virovitičko – podravske županije 2021. godine

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 6. 2021.

Zbog epidemioloških mjera ovogodišnja Županijska smotra učeničkih zadruga Virovitičko – podravske županije 2021. održala se 28.05. - 29.05.2021. godine. Škola domaćin smotre bila je OŠ "Davorin Trstenjak" Čađavica. Na ovogodišnjoj smotri našoj zadruzi pripalo je 5. mjesto a prvo je osvojila UZ MALI MIKEŠI, COOR Virovitica, kojoj upućujemo čestitke.

Našu školsku zadrugu predstavljali su članovi sekcije Tehnika i ekologija: Dominik Boronjek učenik 4. razreda elektrotehničara i Luka Kenjerić učenik 2. razreda tehničara za elektroniku, pod mentorstvom prof. Darka Špoljarića. U video prezentaciji predstavili su našu zadrugu i pokazali kako su izradili LED logo Frajle Antoš.

S obzirom da radimo na promociji i razvoju naših Pralina Frajla Antoš tako smo i ove godine unaprijedili vizualni identitet pralina i njihovog logotipa kako bi bili u korak s vremenom u kojemu se nalazimo, a istovremeno prikazali tradiciju kroz lik frajle Antoš koja je postala zaštitno lice školske zadruge Slatina.

LED logo izrađen je Internet of Things tehnologijom: Arduino pločice, LED dioda, pločice od pleksiglasa i ostalih elektroničkih elemenata. Sve je uklopljeno unutar stalka od plastike koji je modeliran i printan na 3D printeru. Na prozirnoj pločici tako svijetli lik frajle Antoš koji je ugraviran korištenjem CNC tehnologije. LED diode skrivene su unutar kućišta stalka iz kojega osvjetljavaju pločicu s ugraviranim likom. Jačinu svjetlosti, ali i boje, možemo regulirati pomoću mobilne aplikacije.

Promidžbene aktivnosti za ovaj proizvod odradili su članovi sekcije marketing Marija Rastija i Antonija Gegić, učenice 4 razreda agroturističkog tehničara, pod vodstvom prof. Željke Venus.

Željka Venus, prof. voditeljica školske zadruge