Poziv na državno natjecanje iz Matematike

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 5. 2022.

Nakon županijskog natjecanja iz Matematike, na državno natjecanje pozvane su Elena Bićanić i Ivona Bosec. učenice 4. razreda opće gimnazije. Državno se natjecanje provodi od 10.-12. svibnja 2022. godine u Vodicama. U pratnji učenica, na natjecanje je otputovala profesorica Željka Korlević, njihova mentorica.

Na ranije provedenom županijskom natjecanju, održanom 15.02.2022. u Tehničkoj školi u Virovitici, bilo je pozvano ukupno 11 učenika naše škole:

• u kategoriji 1. razred sudjelovali su učenici Noa Jaković i Kristijan Novak (mentor prof. Josip Mikolašević)
  • u kategoriji 2. razred sudjelovali su učenici: Barbara Scweigert, Leona Lončarević, Gabrijela Kovačević, Mateja Podolski, Dominik Gaća i Patrik Štruklec (mentorica prof. Kata Vidaković)
  • u kategoriji 3. razred sudjelovao je Sven Oužecky, učenik Luka Šabić zbog bolesti nije pristupio natjecanju (mentor prof. Josip Mikolašević)
  • u kategoriji 4. razred sudjelovale su učenice Elena Bićanić i Ivona Bosec (mentorica prof. Željka Korlević)

Nakon objave ljestvica poretka županijskog povjerenstva i revizije Povjerenstva za državno natjecanje, učenica Elena Bićanić, rangirana je na prvo, a Ivona Bosec na drugo mjesto u kategoriji B, 4–tih razreda općih gimnazija i strukovnih škola. Učenik Noa Jaković plasirao se na treće mjesto u kategoriji 1. razreda, Mateja Podolski bila je treća u kategoriji 2. razreda, a Sven Oužecky je bio drugi u kategoriji 3. razreda. Organizatori županijskog natjecanja, osigurali su za sudionike – učenike i njihove mentore, pohvalnice i darove Školske knjige.

Čestitamo svim našim učenicima na vrijednom sudjelovanju na svim dosadašnjim natjecanjima iz Matematike, a našim predstavnicama na državnom natjecanju želimo puno uspjeha.

Ivona Bosec

Elena Bićanić

Kata Vidaković

Link (Knowledge of new addictions):