> Nastava  > Smotre
Smotre projekata

Slatinčani šesti put na Državnoj smotri simuliranih suđenja

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 10. 2020. 20:48

U subotu 3. listopada, održana je 14. Državna smotra simuliranih suđenja iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja  na kojoj je sudjelovalo samo deset ekipa, a jedna od njih bila je i ona iz Srednje škole Marka Marulića Slatina za koju su nastupili: Barbara Jukić, Dina Kovač, Elena Bićanić, Karla-Marija Mojzeš, Lucija Podolski, Marija Bljakaj, Nikka Kurtović, Noa Fazerkaš, Sonja Prebeg, Terezija Som i Vlatka Pačarić, a mentor im je bio profesor Zorislav Jelenčić.

[više]

Slatinčani na 7. Simuliranoj sjednici Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola

Autor: Zorislav Jelenčić, Sandra Bošnjak, 19. 5. 2019. 13:45

U ponedjeljak, 13. svibnja u održana je 7. simulirana sjednica Hrvatskog sabora za učenike srednjih škola koju je organizirala saborska Služba za građane u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje u sklopu provedbe Građanskog odgoja i obrazovanja. Učenici-zastupnici iz 23 srednje škole iz cijele Hrvatske upoznali su se s radom klubova zastupnika, saborskih odbora te zakonodavnom procedurom, a imali su prigodu čuti i kako Hrvatski sabor izvješćuje javnost o svom radu.

[više]

Čak deset slatinskih projekata na Županijskoj smotri iz građanskog odgoja

Autor: Zorislav Jelenčić, 12. 4. 2019. 22:56

U petak, 5. travnja 2019. U Virovitici se održala osma Smotra  projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja Virovitičko-podravske županije. Na smotri se predstavilo dvanaest projekata od kojih čak deset iz Slatine, jedan iz Virovitice te jedan iz Špišić Bukovice. Uz određene dorade prosudbeno i županijsko povjerenstvo je sve projekte predložilo za sudjelovanje na državnoj smotri. Svi učenici i mentori dobili su kao poklon publikacije iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.

[više]

Slatinčani peti put na Državnoj smotri simuliranih suđenja

Autor: Zorislav Jelenčić, 13. 3. 2019. 18:17

U prostorijama Općinskog suda u Novom Zagrebu u subotu, 9. ožujka 2019. godine, održala se 12. Državna smotra simuliranih suđenja iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja  na kojoj je sudjelovalo 24 ekipe iz Belog Manastira, Bjelovara  Buzeta, Dugog Sela, Đurđevca, Koprivnice, Orahovice, Osijeka, Rijeke, Siska, Splita, Šibenika, Trogira, Varaždina i Zagreba te učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina. Pod vodstvom profesora Zorislava Jelenčića za slatinski tim je nastupilo dvanaestero učenika:  Veronika Beneš, Josipa Blašković, Barbara Gabrić, Ema Jajić, Sanja Kelemen, David Kokorić, Leonarda Kokorić, Kristina Mačinković, Irena Marušić, Luka Miličić, Antea Rap i Anamarija Vučković. Pripreme za suđenje trajale su tri mjeseca, a pravnim savjetima i saslušavanjem učenika pomogao je Zoran Šljivac,  sudac Općinskog suda u Slatini.

Šesta županijska Smotra projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Zorislav Jelenčić, Sandra Bošnjak, 3. 4. 2017. 20:25

Srednja škola Marka Marulića Slatina bila je 31. ožujka 2017. šesti put domaćin Smotre projekata Virovitičko-podravske županije iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja. Na smotri je u dvije kategorije predstavljeno pet projekata od kojih su povjerenstva (prosudbeno - Dragan Zubak, Martina Miler i Silvija Štimac te županijsko - Darko Špoljarić, Jasminka Viljevac i Zorislav Jelenčić) prva četiri predložila za sudjelovanje na državnoj smotri.

[više]

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.