Dragi učenici, poštovani profesori i djelatnici Srednje škole Marka Marulića Slatina,

Hvala Vam svima na doprinosu i svemu što činite u svome radu da naša škola bude prepoznatljiva i izvan granica naše županije.
Koristim ovu prigodu da još jednom čestitam i pohvalim sve učenike i mentore koji su sudjelovali na natjecanjima.
Posebne čestitke upućujem prvoplasiranima i visoko rangiranima od županijske do državne razine.
Više o rezultatima natjecanja i aktivnostima škole u proteklih godinu dana možete vidjeti u prezentaciji objavljenoj na web stranici škole.

Sretan Vam Dan škole.

Ivan Roštaš, ravnatelj

(prezentacija je dostupna klikom na sliku)

DAN ŠKOLE À LA FRANÇAISE

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 5. 2023. 16:28

Povodom Dana škole, a u sklopu školskog međupredmetnog projekta Dani frankofonije, kako bi na što kreativniji način prikazali  važnost i raznolikost francuskog jezika i frankofone kulture, učenici naše škole sudjelovali su u glazbeno-poetskoj radionici, plesnoj radionici, snimali videe, radili animacije, digitalne prezentacije i plakate te izradili prigodni pano u predvorju škole.

Dan škole - KVIZ OPĆEG ZNANJA

Autor: Sandra Bošnjak, 3. 5. 2023. 19:09

Povodom obilježavanja Dana škole Srednje škole Marka Marulića Slatina u holu naše škole održao se kviz općeg znanja. Prisustvovalo je 6 ekipa koje su za članove imale učenike različitih usmjerenja, ali i profesore naše škole. U kvizu su sudjelovali prof. Zorislav Jelenčić, Matija Gosler, Mirjana Drenski, Mario Gumbarević, Antonio Firić te Alen Đurasek. U jednoj učeničkoj ekipi mogao se natjecati jedan profesor.

Sportske aktivnosti za Dan škole

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 5. 2023. 18:39

Dan škole obilježen je sportskim događanjima koja su okupila veliki broj učenika i nastavnika u različitim aktivnostima: futsal, odbojka i badminton.
Učenici su igrali nogomet i odbojku sukladno pravilima igre, te pred brojnom publikom demonstrirali svoja znanja i vještine iz ova dva sporta.

[više]

Dan škole- Svečana sjednica nastavničkog vijeća Srednje škole Marka Marulića Slatina

Autor: Sandra Bošnjak, 1. 5. 2023. 17:33

Odlukom Sabora Republike Hrvatske iz 1996. godine, 22. travnja obilježava se kao Dan hrvatske knjige. Marko Marulić je toga datuma, 1501. godine, dovršio svoje slavno djelo Juditu, a ista je izdana 1521. godine. Judita je prvi ep hrvatske književnosti ispjevan na hrvatskom jeziku. Marka Marulića smatra se ocem hrvatske književnosti, a njegova cjelokupna književna ostavština temelj je nacionalne književne baštine. Srednja škola Marka Marulića Slatina nosi ime oca hrvatske književnosti i jedina je srednjoškolska ustanova na slatinskom području sa četverogodišnjim programima i spomenutog datuma obilježava Dan škole.

[više]

Aktivnosti u knjižnici povodom Dana škole

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 4. 2023. 19:10

Povodom Dana škole održane su od 19. do 26. travnja različite aktivnosti u školskoj knjižnici. U dogovoru s razrednicima Željkom Balković, Mirtom Drokan i Sanjom Špoljarić te predmetnim profesoricama, Željkom Orban i Sanjom Mrzljak Jovanić, knjižnicu su posjetili učenici prvog A i B te drugog A i B razreda gimnazije te drugog ekonomije i tehničara za elektroniku.

Radionica – Izrada Sopjanskog sapuna za Dan škole

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 4. 2023. 16:34

Na radionici održanoj 25. travnja 2023. godine u našoj školi profesorice Dinka Prenković, Dragana Medved i Željka Venus  pokazale su kako izraditi domaći sapun. Kako bi sapuni bili autohtoni i izrađeni po recepturi „kako su to radili naši stari“  za izradu koristili smo domaću mast od crne slavonske svinje. Odlična primjena ovakvih sapuna je u pranju rublja. Zainteresirani učenici kroz timski rad pokazali su svoje kreativne sposobnosti i poduzetničke vještine. Nadamo se da je ova radionica pokretač ideja za neko buduće zanimanje naših učenika.

Radionice školske zadruge - Izrada pralina Frajla Antoš za Dan škole

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 4. 2023. 16:24

Radionice - Izrada pralina Frajla Antoš održane su 18. i 19. travnja 2023. godine u našoj školi povodom Dana škole. Pod vodstvom prof. Željke Venus zainteresirani učenici prisustvovali su prezentaciji i izradi pralina, pokazavši svu svoju kreativnost i poduzetničke vještine koje će razvijati u samostalnoj izradi kod kuće ili kao dio budućeg zanimanja.

Dan škole - program Vijest ima dokument u privitku

Autor: Sandra Bošnjak, 26. 4. 2023. 12:45

[više]

Dan škole na engleski način

Autor: Sandra Bošnjak, 25. 4. 2023. 18:20

Kako se slavi Dan škole na engleskom jeziku, koje se blago skriva u našoj školi te kakvo oduševljenje može izazvati jedan žuti stolac? Odgovore na ova pitanja mogu vam dati učenici drugog razreda gimnazije koji su Dan škole proslavili na engleskom jeziku i usput se zabavili. To im je omogućila profesorica Sanja Špoljarić koja je osmislila trideset izazova, odnosno točaka koje su učenici morali pronaći u lovu na blago po školi.

[više]

Link (Knowledge of new addictions):