Dragi učenici, poštovani profesori i djelatnici Srednje škole Marka Marulića Slatina,

Hvala Vam svima na doprinosu i svemu što činite u svome radu da naša škola bude prepoznatljiva i izvan granica naše županije.
Koristim ovu prigodu da još jednom čestitam i pohvalim sve učenike i mentore koji su sudjelovali na natjecanjima.
Posebne čestitke upućujem prvoplasiranima i visoko rangiranima od županijske do državne razine.
Više o rezultatima natjecanja i aktivnostima škole u proteklih godinu dana možete vidjeti u prezentaciji objavljenoj na web stranici škole.

Sretan Vam Dan škole.

Ivan Roštaš, ravnatelj

(prezentacija je dostupna klikom na sliku)

Aktivnosti

Dan škole- Svečana sjednica nastavničkog vijeća Srednje škole Marka Marulića Slatina

Autor: Sandra Bošnjak, 1. 5. 2023.

Odlukom Sabora Republike Hrvatske iz 1996. godine, 22. travnja obilježava se kao Dan hrvatske knjige. Marko Marulić je toga datuma, 1501. godine, dovršio svoje slavno djelo Juditu, a ista je izdana 1521. godine. Judita je prvi ep hrvatske književnosti ispjevan na hrvatskom jeziku. Marka Marulića smatra se ocem hrvatske književnosti, a njegova cjelokupna književna ostavština temelj je nacionalne književne baštine. Srednja škola Marka Marulića Slatina nosi ime oca hrvatske književnosti i jedina je srednjoškolska ustanova na slatinskom području sa četverogodišnjim programima i spomenutog datuma obilježava Dan škole.

Svečana sjednica Nastavničkog vijeća Srednje škole Marka Marulića Slatina održala se 28.4.2023.g. Program je vodio učenik naše škole, maturant 4.B gimnazije, Noa Fazekaš.

Ravnatelj, prof. Ivan Roštaš, prigodnom prezentacijom koju je izradila prof. Sandra Bošnjak, prikazao je prisutnima različite aktivnosti i događanja u protekloj godini u našoj školi kao i postignuća učenika i njihovih nastavnika kao mentora na različitim natjecanjima i smotrama.

Pred nastavnicima, učenicima i gostima, našim dragim umirovljenim profesorima, nastupili su učenici koji su svojim izvedbama obogatili događanje. U kratkom kulturnom – glazbenom programu predstavile su se učenice  Anja Kosijer koja je svirala gitaru, Iva Lovčanin i Lana Fotez na klavijaturama te vokalistica Anamarija Jokić. Učenice su izvele skladbu Josipe Lisac Gdje Dunav ljubi nebo i Toše Proeskog, Ledena. Ovogodišnja županijska Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva – LiDraNo 2023. održana je u Orahovici te je Karlo Martinović, učenik prvog razreda gimnazije izveo monolog iz Shakespeareove tragedije Hamlet pod mentorstvom profesorice Željke Orban. Plesnu koreografiju izvele su učenice naše škole: Lana Fotez, Marta Gebaj, Marta Mikolić, Uma Milaščević, Iva Lovčanin, Anja Kosijer, Mia Škvarić, Tina Braz, Nika Filković, Marija Škrnički, Leona Pohiba, Anamaria Jokić, Mateja Podolski i Gabriela Kovačević pod mentorstvom profesorice Mirte Drokan.

Sjednica Nastavničkog vijeća povodom Dana škole prigoda je i prilika za prikazati sve ono što se odvijalo u našoj školi u proteklih godinu dana, na što smo ponosni i koje smo uspjehe polučili od županijske i državne razine te koji su planovi za mjesece koji nam slijede. Rezultati prikazani u prezentaciji zasigurno su najbolja preporuka za sve one koji se žele školovati u Srednjoj školi Marka Marulića jer su svi navedeni uspjesi pokazatelj izvrsne suradnje profesora i učenika kojima i ovom prilikom zahvaljujemo na trudu, radu i pokazanom znanju iz različitih područja.

Sanja Mrzljak Jovanić, prof. i Sandra Bošnjak, prof.