Nastavak školovanja nakon završene trogodišnje škole

Prema Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi od 18. srpnja 2012.(Narodne novine, br.86/12), pravo na nastavak obrazovanja ima:

1. Učenik koji je stekao nižu stručnu spremu ima pravo steći srednju školsku ili stručnu spremu nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.
  2. Učenik iz stavka 1. ovoga članka, kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, može u roku od godine dana od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.
  3. Ostvarivanje prava iz stavka 1. i 2. ovoga članka uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita, a način i rokove polaganja ispita utvrđuje nastavničko vijeće.

Učenik koji je stekao prvu kvalifikaciju 2018./2019. školske godine a želi nastaviti obrazovanje dužan je za nastavak školovanja podnijeti pisanu zamolbu, odnosno zahtjev, najkasnije do 5. srpnja 2019. godine. Zamolba se podnosi u tajništvo Škole. Pisana zamolba treba sadržavati naziv i trajanje programa koji je polaznik prethodno završio, datum završetka, te program koji želi upisati. Zahtjevu je potrebno priložiti preslike razrednih svjedodžbi i svjedodžbe o završnom ispitu.
Upisani učenici, kao redoviti učenici, dužni su položiti razlikovne odnosno dopunske ispite do roka utvrđenog odlukom Nastavničkog vijeća. kako bi se mogli uključiti u redovnu nastavu i obaveze redovnog učenika u sljedećoj školskoj godini. Način i rokove polaganja ispita utvrđuje Nastavničko vijeće u skladu sa statutom škole.
Srednja škola Marka Marulića Slatina nudi mogućnost nastavka obrazovanja u četverogodišnjim programima za zanimanja elektrotehničar, agrotehničar, agroturistički tehničar i ekonomist.

Prijavnica i zapisnik o polaganju razlikovnog/dopunskog ispita

Upisnica u srednju školu
Priloženi dokumenti:
Upisnica u srednju skolu.pdf

Nastavak obrazovanja za 2017/2018

Programi obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije

Srednja škola Marka Marulića Slatina, sukladno članku 4. stavku 1. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije ("Narodne novine" br. 8/16), objavljuje programe obrazovanja za koje će organizirati nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u školskoj godini 2016./2017.

PROGRAMI OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE:

EKONOMIST
    ELEKTROTEHNIČAR
    AGROTURISTIČKI TEHNIČAR
    POLJOPRIVREDNI TEHNIČAR OPĆI

Pravilnik i odluke

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je Pravilnik o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije ("Narodne novine" br. 8/16). Pravilnik je stupio na snagu 31. siječnja 2016., a možete ga pogledati na poveznici Pravilnik.

Odluka Nastavničkog vijeća o povjerenstvima za provedbu razlikovnih i dopunskih ispita za nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u škol.god.2015./2016.  dostupna je na poveznici Odluka - povjerenstva. Odluka o dopuni Odluke o povjerenstvima dostupna je na poveznici Odluka - dopuna povjerenstva.

Odluka Nastavničkog vijeća o rokovima i uvjetima polaganja razlikovnih i dopunskih ispita za nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u škol.god.2016./2017.  dostupna je na poveznici Odluka - rokovi.

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.