Volonteri

Humanitarna akcija za udrugu Marijini obroci

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 4. 2021. 13:28

Nakon što su učenici naše škole i Volonterski klub Carpe Diem ostvarili suradnju s Caritasom Župe Svetoga Josipa, nastavili smo prikupljati sredstva za humanitarnu udrugu Marijini obroci (Mary's Meals) kojoj je cilj osigurati sredstva za djecu koja gladuju u najugroženijim zemljama svijeta.
Vjeroučiteljica Jelena Matišić motivirala je učenike kako bi u vremenu Korizme pokazali da suosjećaju s onima kojima je pomoć najpotrebnija. Voditeljice Volonterskog kluba, profesorice Marina Ivoš i Silvija Štimac pomagale su u organizaciji ove hvalevrijedne akcije.

Suradnja škole i župnog Caritasa

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 3. 2021. 20:55

Ostvarena suradnja škole i župnog Caritasa
'Sve što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima!'
'Zaista kažem vam: što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!'

Vodeći se Isusovim riječima, učenici 4.a, 3.b, 3.el, 2.b, 1.ek i 1.tel u zajedništvu s Volonterskim klubom naše škole, prof.Ivoš i prof.Štimac, te vjeroučiteljicom Matišić, ostvarili su suradnju sa župnim Caritasom pri župi sv. Josipa u Slatini.