Građanski odgoj

Projekt Odgoj i obrazovanje za ljudska prava i demokratsko građanstvo ima ciljeve razvijanje svijesti i želje kod učenika da postanu aktivni građani i sudjeluju u upravljanju zajednice u kojoj žive. Namjena mu je usvajanje znanja i vještina potrebnih za takvu djelatnost,  prihvaćanje praktičnih iskustava koji podržavaju osjećaj kompetentnosti te učinkovitost, razvijanje shvaćanja o važnosti sudjelovanja građana u odlučivanju. Ostvaruje se kroz moguće module:

• projekt građanin,
  • zakon u razredu,
  • nastavnici i učenici izmiritelji,
  • zaštita potrošača,
  • humane vrednote i humanitarno pravo,
  • suzbijanje trgovanja ljudima,
  • ravnopravnost spolova.

Voditelj županijskog stručnog vijeća za demokratsko građanstvo Virovitičko - podravske županije je prof. Zorislav Jelenčić.

Učenice 2. a razreda opće gimnazije Marija Pongračić i Ivona Benko izradile su za obilježavanje Dana frankofonije tematski pano u predvorju škole koji je privukao brojne poglede.