Najčitači

Najčitatelji u rujnu

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 10. 2020. 10:10

Dragi korisnici!

Rujan je već iza nas. Očekivao sam da ćete početkom školske godine biti puno aktivniji i više dolaziti u knjižnicu posuđivati knjige. Ali, još uvijek stignete jer školska je godina tek počela.
Ne bih sada mogao istaknuti najčitatelja jer takvoga ovaj mjesec nije niti bilo. Nitko nije posudio više od dvije knjige.
Najtraženija knjiga bila je Orwellova „Životinjska farma“.

Najčitači u veljači

Autor: Sandra Bošnjak, 2. 3. 2020. 15:22

Veljača je doista brzo prošla, ali to nije zasmetalo učenicima IV. ekonomije da budu razred koji je posudio najviše knjiga. Uvjerljivo su zauzeli prvo mjesto.
Najčitateljica je također iz IV. ekonomije, a to je Ana Mađarević.
Najtraženija knjiga bila je Dundo Maroje, Marina Držića.

Cijenjeni korisnici, iskreno vjerujem da ćete i u narednim mjesecima biti redoviti posjetitelji svoje knjižnice. Radujem se svakom susretu s vama i pozivam vas na suradnju jer vaše ideje bi bile vrlo korisne.

Najčitači u siječnju

Autor: Damir Balković, 3. 2. 2020. 22:02

Učenici III. B opće gimnazije su  i u siječnju posudili najviše knjiga u školskoj knjižnici. Na tome im iskreno čestitam i želim da i dalje to budu. Čestitke upućujem i dečkima iz III. agrotehničara koji su zauzeli drugo mjesto i posudili svaki od njih po tri knjige. Bravo!
Helena Šomođi iz I. ekonomije bila je najčitateljica i posudila je najviše knjiga, a najtraženija knjiga bio je Prijan Lovro Augusta Šenoe.
Cijenjeni korisnici, dođite i izaberite nešto za čitanje koje će vas oplemeniti.

Vaš knjižničar

Najčitači u studenom i prosincu

Autor: Damir Balković, 6. 1. 2020. 12:27

III. B gimnazije je i u ovom razdoblju posudio najviše knjiga.
Najčitateljica je Jelena Borovčak iz IV. A gimnazije, a najtraženija knjiga je bila Novela od Stanca, Marina Držića.

Cijenjeni korisnici iskreno vjerujem da ćete u ovoj novoj godini biti češći posjetitelji svoje školske knjižnice koja vam nudi velik broj lektirnih, stručnih i beletrističkih naslova. Posebno pozivam učenike četvrtih razreda da literaturu za svoje stručne radove potraže i u našoj knjižnici te da posude i pročitaju obvezna djela za državnu maturu.
Neka vam je svima sretna i uspješna 2020. godina!

Najčitači u listopadu

Autor: Damir Balković, 4. 11. 2019. 19:41

Mjesec listopad je poseban jer je to Međunarodni mjesec školskih knjižnica, a u njemu počinjemo obilježavati Mjesec hrvatske knjige.
Vjerovao sam kako će naši učenici u listopadu dolaziti više i češća u knjižnicu, ali sam se prevario.
Međutim, ipak su tri učenice bile najrevnije i najviše su čitale i posuđivale knjige. To su Helena Gerenčir, Lucija Podolski i Patricija Veriga, sve tri iz III. B gimnazije. Njihov je razred bio i najbolji u posuđivanju knjiga.
Najtraženija knjiga bila je Zločin i kazna  Fjodora Mihajloviča Dostojevskog.
Dragi korisnici, očekujem vas i u studenome. Dođite i izaberite nešto iz fonda naše knjižnice.

Najčitači u rujnu

Autor: Damir Balković, 1. 10. 2019. 18:32

Još je jedna školska godina pred nama. Novi zadatci, nove obveze, novi izazovi. U svemu tome nemojte zaboraviti knjigu i svoju školsku knjižnicu. Ona vam nudi veliki izbor lektirnih naslova, ali i knjiga za slobodno čitanje, ono što volite. Vjerujem da će svatko naći nešto za sebe. Dođite i provjerite koje vam sve naslove nudimo.
Vaš je knjižničar tijekom rujna bilježio sve vaše posudbe i dolaske u knjižnicu. Hvala razrednicima prvih razreda što su ih doveli u knjižnicu kako bi se mogli upoznati s njenim radom i primiti svoje članske iskaznice.

Najviše je knjiga u rujnu posudila Terezija Som iz III. B gimnazije.

III. ekonomije je bio najaktivniji u posuđivanju, ali su za samo jednu knjigu više posudili od III. B gimnazije.
Najtraženija knjiga bila je Zločin i kazna, F. M. Dostojevskog.
Očekuje vas i u narednim mjesecima. Radujem se suradnji i susretu s vama.

Vaš knjižničar

Učenici 2. razreda tehničar za elektroniku na Satu razrednika s razrednicom Dubravkom Ištvanfi obilježili su Međunarodni dan djeteta. Na satu su raspravljali o odnosu prava i odgovornosti, a primjere kako se prava vežu uz odgovornosti istaknuli su na panou.