Voditelj/ica ŠKOLSKE ZADRUGE : ŽELJKA VENUS

Broj učenika u aktivnosti: 45, iz razreda : I. – IV:

Predviđen broj sati tjedno : 4 ukupno za školsku godinu 2022./2023.: 140

Mjesto izvođenja aktivnosti: škola,županija, šire - Republika Hrvatska i Republika Mađarska

Očekivani rezultati (ciljevi) Školske zadruge za šk.god.2022./2023.

• Primjerenim metodičkim postupcima,pod vodstvom nastavnika mentora,omogućiti učenicima razvoj sklonosti,interesa i sposobnosti te stjecanje, produbljivanje i primjenu bioloških, tehničkih, gospodarskih, društvenih i srodnih znanja iz područja važnih za cjelokupan proizvodni proces od njegova planiranja do tržnog i drugog vrednovanja rezultata rada.

Namjena Školske zadruge :

• razvijati i njegovati radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, odgovornost, inovativnost, poduzetnost, snošljivost, I  potrebu za suradnjom;
  • omogućiti stjecanje, produbljivanje, proširivanje i primjenu znanja te razvoj sposobnosti bitnih za gospodarstvo i organizaciju rada ;
  • razvijati svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode kao i njegove baštine i pučkoga stvaralaštva;
  • profesionalno informiranje i usmjeravanje učenika te stvaranje preduvjeta za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini
  • razvijati svijest o mogućnostima, dosezima i potrebi primjene suvremenih znanstvenih, tehničkih i tehnoloških dostignuća

Nositelji Školske zadruge i njihova odgovornost:

• nastavnici strukovnih predmeta, roditelji, učenici

Način realizacije Školske zadruge:

• tijekom cijele šk. godine, u okviru strukovnih predmeta i organiziranje edukativnih izvannastavnih radionica
  • sudjelovanje na smotrama, sajmovima, natjecanjima, izložbama i radionicama
  • sudjelovanje u projektu „SPORT, ICT, JEZIČNE KOMPETENCIJE U SLUŽBI OČUVANJA TRADICIJE OBRTNIŠTVA I KONKURENTNOSTI NA TRŽIŠTU RADA UČENIKA SLATINE I SZIGETVARA."
  • projekt u pripremi sa DND – „SVIMA“ – slatki poduzetnik
  • uručenje nagrada (plaketa) i posjeti poduzetnika školama - Poduzetnici budućnosti
  • objava članka o radu zadruge u časopisu Poduzetnik

Plan i program rada školske zadruge za školsku godinu 2022./2023. možete pogledati u dokumentu Plan i program rada školske zadruge.

Izvanškolske institucije / ustanove/udruge s kojima se planira suradnja te način suradnje:

• Grad Slatina
  • Pučko otvoreno učilište Slatina
  • Zavičajni muzej Slatina
  • Turistička zajednica grada Slatine
  • Škole na području grada, županije i države, Hrvatska udruga poslodavaca
  • ZZJZVPŽ
  • DND Slatina
  • Županija VPŽ
  • Savjetodavna služba

Način vrednovanja i način korištenja rezultata vrednovanja: sudjelovanje učenika na smotrama, natjecanjima, izložbama i radionicama. Proizvodi nastali kao rezultat rada učenika zadrugara i njihovih mentora (nastavnika strukovnih predmeta). Financijska sredstva ostvarena prodajom proizvoda.

Ostale specifičnosti Školske zadruge: povezivanje sekcija školske zadruge sa udrugama i ustanovama naše lokalne zajednice s ciljem uključivanja učenika u način rada i stjecanje iskustava u odabranom zanimanju, poticanje i razvijanje poduzetničkih sposobnosti i vještina učenika.

Sekcije i njihovi voditelji

Voditelji sekcija školske zadruge su nastavnici strukovnih predmeta i nastavnik iz vjeronauka:

1.SEKCIJA – MIRISI I OKUSI ZAVIČAJA I IZRADA RUKOTVORINA

• Voditelj: Jasna Asić

2.SEKCIJA – SLATINSKA KOCKA

• Voditelj: Brigita Jurlina

3.SEKCIJA- SLAVONSKA KUHINJA

• Voditelj: Alen Đurasek

4.SEKCIJA- ETNOLOGIJA

• Voditelj: Marina Ivoš

5.SEKCIJA- EKOLOGIJA

• Voditelj: Sanja Špoljarić