Program priprema učenike za obavljanje knjigovodstvenih i financijskih poslova u računovodstvu i bankarstvu, poslove planiranja, bilanciranja, analize troškova i sl. Trajanje: 4 godine
Nastavni plan i program za program ekonomija i trgovina zanimanje ekonomist dostupan je u dokumentu NPP Ekonomist.
Pregled razrednih odjela te tjednog i godišnjeg fonda sati za školsku godinu 2019./2020. dostupan je na poveznici Fond sat.

Razredi
Razredni odjel Razrednik Broj učenika
1. EK Nikolina Benčina 20
2. EK Sanja Mrzljak Jovanić 20
3. EK Mirta Drokan 20
4. EK Željko Milnović 27

Učenice 2. a razreda opće gimnazije Marija Pongračić i Ivona Benko izradile su za obilježavanje Dana frankofonije tematski pano u predvorju škole koji je privukao brojne poglede.