Projekt Zdrava prehrana

Učenici trećeg razreda u programu za zanimanje ekonomist Tatjana Josipović, Dino Hrgetić, Nino Turopoli i Marija Čavić, pod vodstvom prof. Sanje Mrzljak Jovanić, pokrenuli su projekt „Zdrava prehrana“. Samostalno su proveli istraživanje o prednosti zdrave prehrane i saznanjima što činimo svome tijelu ako izostanu zdrava prehrana i tjelesna aktivnost. Učenici su napravili analizu podataka, proučili niz zakona, internetskih stranica i objavljenih tekstova u tiskanim medijima, zatim su intervjuirali ljekarnika, liječnika i nutricionista, razgovarali sa članovima obitelji, prijateljima, poznanicima, ali i nepoznatim ljudima o njihovim prehrambenim navikama. Najboljim pristupom rješenju problema smatraju učenje o pravima, mogućnostima i odgovornostima koje se tiču zdravog života i zdravih prehrambenih navika.