Budući učeniče, zanima li te kako pokrenuti vlastiti posao ili možda kako izraditi oglase koji se prikazuju na TV-u i društvenim mrežama? Kako se vode financije?

Ekonomist je zanimanje koje će ti dati odgovore na ova, ali i mnoga druga pitanja.
Obrazovni program ekonomija i trgovina zanimanje ekonomist je četverogodišnje obrazovanje u kojem ćeš naučiti kako voditi brigu o opstanku i rastu tvrtke, kako da troškovi tvrtke u kojoj radiš budu što manji, a dobit što veća, kako uspješno voditi tim ljudi. Kao ekonomist možeš raditi u svim komercijalnim područjima, bilo da se radi o kontrolingu, računovodstvu, marketingu, logistici ili ljudskim resursima. Tvoj posao nosi veliku odgovornost. Uspjeh tvoje tvrtke ovisit će i o tvojim vještinama planiranja.

Naši učenici ekonomci i njihovi profesori za tebe su pripremili video zapis o mnogobrojnim mogućnostima koji ovaj program nudi i brošuru zašto od svih zanimanja upisati zanimanje Ekonomist.

Uvjeti za upis
PROGRAM OBRAZOVANJA/ ZANIMANJE Trajanje obrazovanja Broj učenika
Ekonomist (060724) 4 20

nema hrvatski jezik, matematika, strani jezik, povijest, geografija, tehnička kultura

Potvrda nadležnog školskog liječnika Zdravstveni zahtjevi: Uredan vid. Uredan sluh. Uredan govor. Uredna funkcija gornjih ekstremiteta, uredno kognitivno funkcioniranje Informatika Računalstvo (Infokup) Engleski jezik Etika, Vjeronauk

Zašto upisati zanimanje Ekonomist?

Ako želite pogledati informacije kroz prezentaciju, posjetite poveznicu Ekonomija.

Promidžbeni materijali

Brošura za zanimanje ekonomist dostupna je i na poveznici Brošura.

Preporuka učenika

Letak za zanimanje ekonomist dostupnan je i na poveznici Letak.