Međupredmetni školski projekt Biram svoj film provodit će se tijekom školske godine 2021./2022. Projekt obuhvaća četiri filma: Fake famous, That's what I am, The hate you give te The Shack. Nositeljice projekta Sandra Bošnjak, nastavnica informatike, Dijana Fotez, nastavnica njemačkog i francuskog, Jelena Matišić, vjeroučiteljica, Marina Ivoš, nastavnica hrvatskog jezika, Silvija Štimac, nastavnica engleskog jezika te Antonija Blaženović, pedagoginja.

Ciljevi projekta:

• pružiti mogućnost kritičkog promišljanja i uočavanja filmskih izražajnih sredstava,
  • poučiti učenike o  kulturi gledanja filma,
  • razviti kritički pristup filmskoj priči i daljnja raščlamba prema vlastitom izboru,
  • osposobiti učenike za sigurno i kritičko primanje poruka s ekrana,
  • razviti estetsku osjetljivost i sposobnost učenika za otkrivanje umjetničkih vrijednosti filma,
  • razviti umne i imaginacijske sposobnosti učenika,
  • pomoći mladom čovjeku razviti na humanizmu zasnovani svjetonazor po kojem će postati kritička, stvaralačka, s povijesnim napretkom usklađena ličnost,
  • samostalno i odgovorno upravljati prikupljenim informacijama
  •  samostalno ili u suradnji s drugima stvarati nove sadržaje i ideje za poticanje kreativnosti,
  • razvijati  sliku o sebi i osobne potencijale,
  • poučiti učenike kako analizirati film i biti filmski kritičar,
  • podići svijest učenicima da razlikuju osobni identitet od kolektivnog identiteta,
  • upoznati javnost prikazivanjem rezultata provedenih aktivnosti u projektu Biram svoj film  kroz održana predavanja i radionice.

1. film - Fake famous

Aktivnosti provedene u projektu pogledajte na poveznici Fake famous.

2. film - The hate you give

Aktivnosti provedene u projektu pogledajte na poveznici The hate you give.

3. film - Koliba

Aktivnosti provedene u projektu pogledajte na poveznici Koliba.

4. film - That's what I am

Aktivnosti provedene u projektu pogledajte na poveznici That's what I am.

Link (Knowledge of new addictions):