> Projekti  > ERASMUS +
Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa

Projektu  pod nazivom: Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa  (CRESMO-CREative School MakeOver) dodijeljena su bespovratna financijska sredstva u iznosu 7.134,00 EUR-a. Škola se prijavila na natječaj Agencije za mobilnost i programe Europske unije u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince. Razlog našeg prijavljivanja na natječaj je potreba da odgojno-obrazovni djelatnici naše škole steknu jedinstveno iskustvo u međunarodnom stručnom usavršavanju.

Webinar EUradionica “Priprema EU projekta za Erasmus – KA1”

Autor: Sandra Bošnjak, 9. 11. 2020. 17:47

Devet djelatnika naše škole, sudjelovalo je u petak, 30.10. 2020, godine na webinaru EUradionici u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije.
Nastavnice: Kata Vidaković, Jasna Asić, Marina Ivoš, Dubravka Ištvanfi, Sanja Špoljarić, Željka Venus, Ksenija Rastija, školska psihologinja Ljiljana Matošević te voditelj računovodstva, Daniel Medved educirali su se za pisanje prijave za ERASMUS+ projekte.

[više]

Na Županijskom stručnom vijeću engleskog jezika predstavljena mobilnost u okviru Erasmus+ projekta

Autor: Sanja Špoljarić, 13. 12. 2019. 15:56

U četvrtak, 12. prosinca 2019. u Virovitici je održano Županijsko stručno vijeće nastavnika engleskog jezika za osnovne i srednje škole na kojemu je profesorica Sanja Špoljarić predstavila projekt u kojemu sudjeluje Srednja škola Marka Marulića Slatina, a koji je financiran kroz Erasmus+ program. Projekt pod nazivom Creative School Makeover osmišljen je kao niz aktivnosti kroz koje će uključeni nastavnici unaprijediti svoje kompetencije, osvježiti i proširiti svoja znanja metodike poučavanja te kroz tri mobilnosti steći praktična znanja o tome kako nastavu učiniti zanimljivijom i pristupačnijom učenicima.

Obavijest o provedenim mobilnostima

Autor: Željka Korlević, Sanja Špoljarić, 12. 11. 2019. 10:21

Nakon povratka s mobilnosti, izradile smo videa o strukturiranim tečajevima na kojima smo sudjelovale, aktivnostima u slobodno vrijeme te izbornim sadržajima. Stečene dojmove ovim načinom prenosimo zainteresiranim posjetiteljima stranice naše škole. U tijeku je izrada prezentacije kojom ćemo Nastavničkom vijeću škole predstaviti sve aktivnosti, prenijeti novostečena znanja i demonstrirati usvojene pristupe. Inovativne i kreativne pristupe nastavi implementiramo u poučavanje u drugim, trećim i četvrtim razredima opće gimnazije. Radionice s osmišljenim i kreiranim obrazovnim sadržajima predstavit ćemo na županijskim i međužupanijskim stručnim skupovima tijekom drugog obrazovnog razdoblja.

Izvješće nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta

Autor: Sanja Špoljarić, 12. 9. 2019. 13:33

Izvješće nakon povratka s mobilnosti
- Sanja Špoljarić, prof. mentor engleskog jezika i književnosti
- Srednja škola Marka Marulića Slatina

nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+ projekta 2019-1-HR01-KA101-060710 pod nazivom Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver)
provedene u periodu od 02. do 07. rujna 2019. u Londonu, Velika Britanija.

Izvješće nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta

Autor: Željka Korlević, 12. 9. 2019. 13:08

Izvješće
nakon provedene mobilnosti u okviru ERASMUS+projekta 2019-1-HR01-KA101-060710
Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) provedene u periodu od 02. do 07. rujna 2019. Helsinki, Finska.

[više]

Početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti

Autor: Kata Vidaković, 12. 9. 2019. 13:05

U provedbi projekta Kreativna preobrazba odgojno-obrazovnog procesa (CRESMO-CREative School MakeOver) u okviru ERASMUS +  početkom rujna, provedene su dvije mobilnosti:

1. Željka Korlević, profesorica matematike, sudjelovala je u Finskoj na tečaju FLIPPED CLASSROOM – Total Class Makeover  od 02.09. do 07.09.2019
  2. Sanja Špoljarić, profesorica Engleskog jezika boravila je u Velikoj Britaniji radi sudjelovanja na  tečaju Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language također u vremenu od 02.09. do 07.09.2019.
 [više]

Srednja škola Marka Marulića Slatina od 01.09.2019. u provedbi je projekta ERASMUS+

Autor: Kata Vidaković, 26. 8. 2019. 12:58

[više]

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.