> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Drugi dan posjete učenika iz Rumunjske

Autor: Kata Vidaković, 23. 4. 2024.

Događanja drugog dana posjete!!

Drugi dan mobilnosti učenika iz Rumunjske u provedbi Erasmus+ projekta bio je ispunjen raznim aktivnostima koje su uključivale suradnju učenika gostiju s učenicima i profesorima naše škole.

Započeo je u prostorima Industrijsko-obrtničke škole Slatina, radionicom izrade tradicionalnog jela slavonsko-baranjskog kraja, taške s pekmezom. Zanimljivo je bilo saznati da u Rumunjskoj postoji jelo sličnog recepta kojega također rado pripremaju za desert. Vođeni vrhunskom slastičarkom svjetskog glasa te dobitnicom brojnih nagrada, gospođom Sandrom Jadek, učenici su imali priliku slušati o povijesti poznatog recepta te njegovim varijacijama u sastojcima. Najvažnije od svega, imali su priliku sudjelovati u koracima pripreme, oblikovati tijesto, puniti i servirati taške. Gospođa Jadek odvojila je svoje vrijeme te podijelila svoje znanje na ovoj radionici na čemu smo joj iznimno zahvalni.

Posebno se zahvaljujemo Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina te ravnatelju Mladenu Graovcu koji nam je velikodušno ustupio prostor kuhinje kako bismo mogli provesti ovu aktivnost te kušati skuhano u prostoru blagovaonice škole.

Druženje se nastavilo u holu naše škole, gdje su učenici birali između radionica kreativnih recikliranja keramike, tekstila te starih elektroničkih elemenata, kao i snimanja podcasta na temu usporedbe života mladih u Rumunjskoj i Hrvatskoj. Među ostalim, učenici su izrađivali vlastite mozaike od starih i razbijenih keramičkih pločica s veselim motivima, izrađivali su slike od tkanine na podlozi od stiropora te lemili figurice od raznih elektroničkih komponenti. Posebno im se svidjelo što su na kraju radionica kao uspomenu sačuvali svoje radove.

Zabavljeni dobrim društvom, glazbom i hranom, učenici su na kraju dana zapjevali i na posljednjoj probi zbora i školskog benda.

Sve su aktivnosti ovoga dana financirane iz sredstava  Erasmus+ projekta.

Autorica obavijesti

Hana Lovreković, 3.b