Što je vježbenička tvrtka?

Program Vježbenička tvrtka je zamišljen kao usvajanje i utvrđivanje teorijskoga znanja kroz konkretno obavljanje poslova koji se inače obavljaju u pravoj organizaciji.
Učenici uče kako se stvarno osniva tvrtka, kako se obavljaju sve poslovne komunikacije i financijske transakcije, kako se prezentira proizvod/usluga te knjigovodstveno evidentiraju sve promjene.
U vježbeničkoj tvrtki učenici postaju zaposlenici u tvrtki te međusobno, s drugim tvrtkama, posluju putem interneta. Oglašavaju svoje proizvode i usluge na internetskoj stranici (sami ju izrađuju), a u što vjernijoj simulaciji stvarnih poslovnih događaja pomažu im partnerske tvrtke (stvarne tvrtke koje im daju potrebne smjernice za poslovanje). Na taj se način povezuje škola i gospodarstvo, jer učenici spoznaju kako djeluje gospodarski sustav naše države (a i međunarodno poslovanje) uz sve potrebne institucije. Razvijaju kreativnost, profesionalizam u obavljanju pojedinoga posla, zanimanje za struku, komunikativnost, poduzetnički duh, međusobnu toleranciju i uče poštivati različitosti.
Nastavnik postaje samo koordinator njihovih aktivnosti jer postupno sve zadatke i odgovornost prenosi na učenike - zaposlenike.
IZVOR: Agencija za strukovno obrazovanje

Popis vježbeničkih tvrtki

POPIS VJEŽBENIČKIH TVRTKI U SREDNJOJ ŠKOLI MARKA MARULIĆA SLATINA

1. ALLKOS d.o.o.
    Proizvodnja i prodaja piva
    NAŠ ZNAK VT-MM-A
  2. PAPAYA d.o.o.
    Uzgoj i prodaja voća
    NAŠ ZNAK VT-MM-P
  3. MANGO d.o.o.
    Proizvodnja i prodaja nakita
    NAŠ ZNAK VT-MM-M
  4. ČOKY d.o.o.
    Trgovina na veliko šećerom, čokoladom i bombonima
    NAŠ ZNAK VT-MM-Č
    PREDSJEDNIK UPRAVE ŽELJKO MILNOVIĆ

Učenici 2. razreda tehničar za elektroniku na Satu razrednika s razrednicom Dubravkom Ištvanfi obilježili su Međunarodni dan djeteta. Na satu su raspravljali o odnosu prava i odgovornosti, a primjere kako se prava vežu uz odgovornosti istaknuli su na panou.