> Projekti  > Šalji dalje  > Vijesti

mi putnici smo samo
za vremena
U koraku zatečen
bio bih poput lista palog
da Tvoj mi PRIJELAZ
nije zalog

II.

Ponornost moja
da Ti glas ne začu
dorastao ne bih
mogili i draču
kao onaj komu
spasenjsko je znano
obećanje s križa
drugom križu dano

Miljenko Galić

Međunarodni volonteri u školama: zašto i kako?

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 1. 2020. 15:52

Na informativnom danu „Međunarodni volonteri u školama: zašto i kako? u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije 24. siječnja u Zagrebu su predstavljene dobrobiti koje EU program i Europske snage solidarnosti donose u odgojno- obrazovnom sustavu. Na ovom događaju sudjelovale su  voditeljice Volonterskog kluba „Carpe Diem“,  koji djeluje pri Srednjoj školi Marka Marulića Slatina, profesorice Silvija Štimac i Marina Ivoš. Predstavnici škola i organizacija na događaju imali su  priliku dobiti relevantne informacije o načinu na koji model volontiranja kroz program Europske snage solidarnosti mogu primijeniti u svojim institucijama. Voditeljicama ovo je bila korisna edukacija za dozu inspiracije te da krenu ka avanturi međunarodnog volontiranja.

Školski volonteri posjetili su slatinsko groblje

Autor: Marina Ivoš, 31. 10. 2019. 15:20

Psalm 131   (130)

Djetinji pokoj Bogu

Hodočasnička pjesma.
            Davidova.
O Jahve, ne gordi se moje srce
niti se oči uznose.
Ne idem za stvarima velikim
ni za čudima što su iznad mene.

Ne, je sam se smirio
i upokojio dušu svoju;
kao dojenče na grudima majke,
kao dojenče duša je moja u meni.
U Jahvu se, Izraele, uzdaj
odsada dovijeka.

Zahvalnica Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 5. 2019. 17:54

Kao nagradu za sudjelovanje u manifestaciji Hrvatska volontira, naša je škola primila zahvalnicu Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva.

Volonterski klub sudjelovao u manifestaciji Hrvatska volontira 2019

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 5. 2019. 17:38

Ne trebaš hodati po vodi, ne moraš biti bolji od drugih,
nemaš ništa više od onog što svi ostali imaju,
ali ono što čini razliku djela su kojima kod drugih
ostavljaš svoj trag! Svoj otisak heart

Članovi Volonterskog kluba " Carpe Diem" održali su radionicu

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 12. 4. 2019. 22:33

Ususret Uskrsu, članovi Volonterskog kluba " Carpe Diem" održali su  radionicu u prostoru škole. Radionica je održana 11.travnja 2019.godine u suradnji s Udrugom Jaglac iz Orahovice. Volonterski klub i Udruga Jaglac partneri su na zajedničkom projektu "Šalji dalje". Kreativnu radionicu salvetnom tehnikom vodile su Lidija Petrović, Silvija Štimac, prof. i Marina Ivoš, prof.

Volonteri naše škole na radionicama u sklopu Volonterskog kampa

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 28. 3. 2019. 19:33

U ponedjeljak, 25.ožujka skupina volontera školskog volonterskog kluba ''Carpe Diem'' uputila se u Novu Jošavu, mjesto kraj Orahovice koje je odnedavno dom volontera Virovitičko – podravske županije. Cilj naše ekspedicije bio je sudjelovanje na kreativnim radionicama održanih u sklopu Volonterskog kampa.

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.