Provedba aktivnosti projekta

IN MEDIAS ReStart – Unaprjeđenje pismenosti

s učenicima SŠMMS

Nakon provedenih edukacija na kojima su sudjelovali nastavnici SŠMMS, projektne aktivnosti nastavljaju se radom s učenicima 1. i 2.razreda naše škole. Vrste pismenosti koje treba unaprijediti: medijska, digitalna, čitalačka, višejezična, prirodoznanstvena i multikulturalna svrstane su u sedam projektnih tema. Učenici su prema osobnim željama i afinitetima odabrali u čemu žele sudjelovati.

Zajedničke radionice s učenicima i sastanci održavaju se po dogovoru. Svi radni materijali razvrstani  su po projektnim temama i objavljeni u IN Medias ReStart OneNote aplikaciji. Nastavnici prate učeničke aktivnosti, pregledavaju uratke, predlažu moguća poboljšanja te u suradnji s voditeljima grupa odabiru najbolje priloge za priručnik izvannastavnih aktivnosti.

U postupku je pokretanje  web stranice školskih reportera koju će dizajnirati i voditi skupina učenika u suradnji s nastavnicima računalstva i jezika. Na stranici će se objavljivati dnevne školske vijesti i fotografije s provedenih aktivnosti i događanja značajnih za školu.

Cilj je projekta unaprjeđivanje pismenosti svih sudionika. Predviđenim aktivnostima koje uključuju: kritičke analize medijskih uradaka, istraživanje društvenih mreža, socijalnih, kulturnih  i prirodoznanstvenih tema te ovladavanje digitalnim alatima, poboljšat  će se pismenost sudionika.

Osim prijavljenih, pozivaju se i ostali zainteresirani učenici da se aktivno uključe u provedbu projektnih aktivnosti. Izvannastavne aktivnosti s učenicima prema programu trajat će do lipnja 2019.

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.