O projektu

Tijekom školske godine 2020./2021. učenici 3. ATT i razrednica Marina Ivoš, prof. odlučili su pokrenuti školski projekt pod nazivom Prošlosti, sva si nam na dlanu. Ovaj školski projekt usko je povezan sa njihovom budućim zanimanjem.  Međupredmetni i međusekcijski  projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu provodi se u 3. razredu – smjer agroturistički  tehničar koji  povezuje nastavne predmete: Hrvatski jezik (Marina Ivoš, prof.), Engleski jezik (Silvija Štimac, prof.), Matematiku (Tea Šafar, prof.), Vjeronauk (Jelena Matišić, prof.) i Sat razrednika te sekcije školske zadruge „Slatina“, Etnologija – voditeljica Marina Ivoš, Slatinska kocka  - voditeljica Brigita Jurlina i Web dizajn - voditeljica Sandra Bošnjak.

Cilj projekta je zajedničkim radom (učenika, roditelja, baka i djedova i predmetnih profesora) stvoriti dvojezičnu e-knjižicu omiljenih jela iz djetinjstva. Da bi došli do dvojezične e-knjižice svaki predmetni nastavnik i voditelj sekcija školske zadruge održat će i provesti radionice s učenicima 3.att.

Aktivnosti u projektu

Školski projekt – Prošlosti, sva si nam na dlanu

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 3. 2021. 20:45

Stablo je zaklon i štit, simbol plodnosti. Duboko ukorijenjeno u zemlji proteže se prema nebu i kao takvo je također simbol mudrog čovjeka koji poštuje zemlju i stremi k Bogu. Stablo je vrlo vrijedno i korisno za čovjeka u svakodnevnom životu.
Stablo povezuje Boga i ljude. Na prvom mjestu, stablo je simbol vjere. Štiti ga i čuva onaj koji svoju vjeru i nadu polaže u Gospodina: „Blagoslovljen čovjek koji se uzdaje u Jahvu i kome je Jahve uzdanje. Nalik je na stablo zasađeno uz vodu što korijenje pušta k potoku: ne mora se ničeg bojati kad dođe žega, na njemu uvijek zelenilo ostaje. U sušnoj godini brigu ne brine, ne prestaje donositi plod.” (Jer 17, 7)

Školski projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu

Autor: Sandra Bošnjak, 16. 10. 2020. 14:22

Učenice 2. a razreda opće gimnazije Marija Pongračić i Ivona Benko izradile su za obilježavanje Dana frankofonije tematski pano u predvorju škole koji je privukao brojne poglede.