O projektu

Tijekom školske godine 2020./2021. učenici 3. ATT i razrednica Marina Ivoš, prof. odlučili su pokrenuti školski projekt pod nazivom Prošlosti, sva si nam na dlanu. Ovaj školski projekt usko je povezan sa njihovom budućim zanimanjem.  Međupredmetni i međusekcijski  projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu provodi se u 3. razredu – smjer agroturistički  tehničar koji  povezuje nastavne predmete: Hrvatski jezik (Marina Ivoš, prof.), Engleski jezik (Silvija Štimac, prof.), Matematiku (Tea Šafar, prof.), Vjeronauk (Jelena Matišić, prof.) i Sat razrednika te sekcije školske zadruge „Slatina“, Etnologija – voditeljica Marina Ivoš, Slatinska kocka  - voditeljica Brigita Jurlina i Web dizajn - voditeljica Sandra Bošnjak.

Cilj projekta je zajedničkim radom (učenika, roditelja, baka i djedova i predmetnih profesora) stvoriti dvojezičnu e-knjižicu omiljenih jela iz djetinjstva. Da bi došli do dvojezične e-knjižice svaki predmetni nastavnik i voditelj sekcija školske zadruge održat će i provesti radionice s učenicima 3.att.

Aktivnosti u projektu

Izvješće provedenih aktivnosti u međupredmetnom i međusekcijskom projektu Prošlosti, sva si nam na dlanu

Autor: Sandra Bošnjak, 3. 9. 2021. 10:42

Tijekom školske godine 2020./2021. učenici 3. ATT i razrednica Marina Ivoš, prof. odlučili su pokrenuti školski projekt pod nazivom Prošlosti, sva si nam na dlanu.  Međupredmetni i međusekcijski  projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu provodio se u 3. razredu – smjer agroturistički  tehničar koji  je povezao nastavne predmete: Hrvatski jezik (Marina Ivoš, prof.), Engleski jezik (Silvija Štimac, prof.), Matematiku (Tea Šafar, prof.), Vjeronauk (Jelena Matišić, prof.) i Sat razrednika te sekcije školske zadruge „Slatina“, Etnologija – voditeljica Marina Ivoš, Slatinska kocka  - voditeljica Brigita Jurlina i Web dizajn - voditeljica Sandra Bošnjak.

[više]

Školski projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu na nastavi Matematike

Autor: Sandra Bošnjak, 21. 6. 2021. 17:48

Učenici 3. ATT su u sklopu projekta Prošlosti, sva si nam na dlanu na nastavi Matematike istražili stare mjerne jedinice koje su se nekada koristile na našim područjima.

[više]

Školski projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu na nastavi Engleskog jezika

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 6. 2021. 15:45

O prošlosti i tradiciji nerijetko govorimo. Svjesni smo da moderni način života donosi brojne promjene i ponekad nemamo vremena zastati i živjeti u skladu s običajima i tradicijama prošlih vremena. Upravo zato došli smo na ideju da se upustimo u borbu sa zaboravom – i očuvamo barem sićušni dio naše prošlosti.

Školski projekt – Prošlosti, sva si nam na dlanu

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 3. 2021. 20:45

Stablo je zaklon i štit, simbol plodnosti. Duboko ukorijenjeno u zemlji proteže se prema nebu i kao takvo je također simbol mudrog čovjeka koji poštuje zemlju i stremi k Bogu. Stablo je vrlo vrijedno i korisno za čovjeka u svakodnevnom životu.
Stablo povezuje Boga i ljude. Na prvom mjestu, stablo je simbol vjere. Štiti ga i čuva onaj koji svoju vjeru i nadu polaže u Gospodina: „Blagoslovljen čovjek koji se uzdaje u Jahvu i kome je Jahve uzdanje. Nalik je na stablo zasađeno uz vodu što korijenje pušta k potoku: ne mora se ničeg bojati kad dođe žega, na njemu uvijek zelenilo ostaje. U sušnoj godini brigu ne brine, ne prestaje donositi plod.” (Jer 17, 7)

[više]

Predavanje prof. Marine Ivoš, voditeljice sekcije Etnologija u sklopu projekta „Prošlosti sva si nam na dlanu“

Autor: Sandra Bošnjak, 5. 11. 2020. 10:59

Voditeljica sekcije Etnologija, prof. Marina Ivoš održala je 28. listopada 2020. godine, uvodno predavanje za voditelje sekcija školske zadruge Slatina  i upoznala ih sa planom provođenja projekta „Prošlosti sva si nam na dlanu“.

Autor: Sandra Bošnjak, 4. 11. 2020. 11:01

Voditeljica sekcije Etnologija, prof. Marina Ivoš održala je 27. listopada 2020. godine, uvodno predavanje za učenike članove školske zadruge Slatina  i upoznala ih sa planom provođenja projekta „Prošlosti sva si nam na dlanu“.

[više]

Školski projekt Prošlosti, sva si nam na dlanu

Autor: Sandra Bošnjak, 16. 10. 2020. 14:22