Poziv za 4. sjednicu Vijeća roditelja 09.05.2022.

Poziv za 3. sjednicu Vijeća roditelja, 15.2.2022.

Poziv za sjednicu Vijeća roditelja 28.12.2021.

Sjednica Vijeća roditelja

Autor: Sandra Bošnjak, 5. 2. 2018. 19:45

Na temelju članka 137.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  (Narodne novine  br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 05/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14)  te članka 173. stavka 2. Statuta srednje škole Marka Marulića Slatina sazivam 2. sjednicu

Vijeća roditelja
Za UTORAK, 06. veljače 2018. godine u 17,30 sati u prostoru knjižnice škole

Dnevni red:

1. Korištenje interneta kod srednjoškolaca
  2. Dogovor oko organiziranja humanitarne akcije
  3. Obavijest o projektima škole
  4. Različito

Predsjednica:
Snježana Pačarić

[više]

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Ustrojava se na početku školske godine, kada roditelji učenika svakog razrednog odjela biraju između sebe svog predstavnika. Vijeće roditelja bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika, a svog člana predlaže i u Školski odbor. Zadaci Vijeća roditelja su:

• raspravljanje o pitanjima značajnim za život i rad škole; davanje mišljenja i prijedloga u svezi s prijedlogom školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada škole
  • u svezi s radnim vremenom škole; u svezi s organizacijom izleta, ekskurzija, športskih natjecanja, i kulturnih manifestacija
  • u svezi s vladanjem i ponašanjem učenika u školi i izvan nje; u svezi s pritužbom na obrazovni rad
  • u svezi s unapređenjem obrazovnog rada, uspjehom učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima.

Sjednice Vijeća roditelja

Roditeljsko vijeće kojeg čine predstavnici roditelja učenika razrednih odjela sastat će se u svakom polugodištu jedanput, a po potrebi i više puta tijekom školske godine. Prvu konstituirajuću sjednicu vijeća roditelja, sazvat će ravnatelj tijekom mjeseca listopada. Vijeće roditelja na svojim će sjednicama raspravljati o provedbi školskog kurikuluma, organizaciji rada škole, organizaciji izleta i ekskurzija, uvjetima rada u školi, izvannastavnim aktivnostima, vladanju, ponašanju učenika, socijalno-ekonomskom položaju učenika i ostalim problemima vezanim za boravak učenika u školi, a predstavnik Vijeća roditelja bit će i član Povjerenstva za kvalitetu te će na taj način Vijeće roditelja biti uključeno i u proces samovrednovanja škole.

Tijekom školske godine 2015./2016. planirano je održavanje sjednica s ovim temama:

• Rujan: konstituirajuća sjednica Vijeća roditelja
  • Listopad: Plan rada Vijeća
  • Studeni: Tribina: Prevencija ovisnosti - gosti predavači iz Centra za prevenciju ovisnosti
  • Veljača - tribina: Trgovanje ljudima
  • Travanj: Promišljanja i prijedlozi roditelja o završetku nastave maturanata