EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA 2021 na nastavi Informatike, Računalstva i Programiranja

Autor: Sandra Bošnjak, 8. 11. 2021. 18:08

Od 9. do 24. listopada 2021. održan je, po deveti put, Europski tjedan programiranja. Glavna zamisao koja stoji iza ovog projekta je učiniti programiranje vidljivijim, pokazati mladima, odraslima i starijim osobama kako pomoću koda pretvoriti ideje u stvarnost, demistificirati vještine kodiranja i okupiti motivirane ljude za učenje

EU Code Week 2021 - učenici pohađali tečaj umjetne inteligencije

Autor: Sandra Bošnjak, 8. 11. 2021. 16:18

0d 18. do 22. listopada 2021. u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina obilježavan je Europski tjedan programiranja. EU Code Week društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Europski tjedan kodiranja na nastavi informatike i računalstva

Autor: Sandra Bošnjak, 28. 10. 2020. 17:10

Učenici  naše škole od 1. do 3. razreda opće gimnazije te 1. i 2. razred ekonomije i tehničar za elektroniku obilježili su Europski tjedan kodiranja na nastavi Informatike i računalstva od 19. do 23. listopada 2020. Radionice kodiranja u Scratchu i Pythonu primjenom robotike s micro:bitom, mBotom i micro:Maqueen robotom pripremile su i vodile pofesorica informatike  Ksenije Rastije i profesorica računalstva Sandra Bošnjak.

„ARDUINO KROZ IGRU“ U OKVIRU EUROPSKOG TJEDNA KODIRANJA

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 10. 2020. 22:16

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina učenici 3. razreda elektrotehnike obilježili Europski tjedan programiranja. Cilj ove aktivnosti je promovirati i približiti programiranje i digitalnu pismenost te privući što veći broj sudionika.
Obilježavanju Europskog tjedna programiranja priključili su se i aktivno sudjelovali učenici Mateo Šerer, Luka Predrevac i Josip Maroš pod vodstvom profesora Darka Špoljarića. Aktivnost pod nazivom 'Arduino kroz igru' provedena je 22. listopada 2020. godine, a cilj joj je bio pokazati kako platforma Arduino na zabavan način povezuje elektroniku, programiranje i digitalnu pismenost.

Sat kodiranja može biti zabavan

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 12. 2018. 17:02

Tijekom prošlog tjedna u našoj školi obilježili smo Sat kodiranja (Hour of code). U obilježavanju globalnog projekta na satu predmeta Računalstvo sudjelovali su učenici zanimanja elektrotehničar s profesoricom Sandrom Bošnjak.