Sažetak projekta „Glazbenom podukom do digitalne i medijske pismenosti“

Projektom „Glazbenom podukom do digitalne i medijske pismenosti“ osposobit će se  nastavnici za provedbu izvannastavnih aktivnosti u kojima će se učenicima povećati digitalna i medijska pismenost. Učenici će steći vještinu i naviku upotrebe e-learninga koji je postao dominantan oblik poučavanja u cjeloživotnom učenju te naučiti upotrebljavati različite softvere za oblikovanje medijskih poruka. U predviđenim projektnim aktivnostima, kombinirat će glazbu i audiovizualne sadržaje uz vodstvo glazbenog stručnjaka. Polaznike će se poticati da nauče svirati gitaru, bas gitaru, bubnjeve ili klavijature te pjevati koristeći online sustav e-learninga od 30 modula i online mentorsku podršku tijekom godine dana. Dodatna je vrijednost projekta da će učenici proizvoditi medijske AV sadržaje koristeći mobitele za snimanje, besplatne programe za montažu te primjenjivati osnovne zakonitosti distribuiranja svojih sadržaja na adekvatnim platformama.  Sudjelovanjem u projektnim aktivnostima  povećat će se njihova digitalnu i medijsku pismenost te ih od konzumenata ili nevještih stvaratelja digitalnih informacija pretvoriti u suverene digitalno i medijski pismene kreatore.

Članovi školskog volonterskog kluba „Carpe Diem“ ovih dana su se prisjetili prerano preminulih učenika i profesora škole. Volonterke Anja Semak 2.agt i Lana Keller 2.agt za tu su prigodu napravile pano koji su postavile u hol škole. Navedena aktivnost provedena je uz stručnu pomoć voditeljica volonterskog kluba Silviju Štimac i Marinu Ivoš i vjeroučiteljicu Jelenu Matišić.