Biraj STEM uz ICT i postani uspješniji

Uvodni video projekta

Sažetak:

Cilj projekta je razvoj fakultativnih programa iz STEM I ICT područja koji će unaprijediti kompetencije učenika gimnazija u Bjelovarsko-bilogorskoj i Virovitičko-podravskoj županiji u STEM i ICT području razvojem kompetencija nastavnika uz suvremeni pristup nastavi kroz moderne tehnologije i metode poučavanja.

U projektnim aktivnostima, uz nastavnike iz STEM i ICT područja, sudjelovat će učenici koji će tako utjecati na program svog obrazovanja te ravnatelji i stručni suradnici.

Opći cilj projekta: modernizacija kurikuluma gimnazijskog programa usklađenog sa suvremenim potrebama za znanjima, vještinama i stavovima.

Specifični ciljevi projekta:

•  razvoj fakultativnih programa iz predmeta Računalna kemija,  Linearno programiranje, Nacrtna geometrija i Razvoj aplikacija koji će unaprijediti kompetencije učenika gimnazija u Bjelovarsko-bilogorskoj i Virovitičko-podravskoj županiji u STEM i ICT području.
  • unapređenje kompetencija nastavnika za suvremeni pristup nastavi upotrebom modernih tehnologija i metoda poučavanja u STEM i ICT području.

Glavne projektne aktivnosti su:

1.  Razvoj kurikuluma fakultativnih predmeta: Računalna kemija, Linearno programiranje, Nacrtna geometrija, Razvoj aplikacija
    • provedba analize postojećih planova, programa i kurikuluma
    • izrada 4 kurikuluma fakultativnih predmeta za gimnazije
    • izrada pripadajućih nastavnih materijala za svaki predmet
    • izrada ispitnih materijala za svaki predmet
    • izrada priručnika za učenike za svaki predmet (u digitalnom obliku)
    • izrada priručnika za nastavnike za svaki predmet (u digitalnom obliku)
    • studijsko putovanje 8 nastavnika u Nizozemsku
  2. Jačanje nastavničkih kompetencija za izradu novih kurikuluma i provedbu novih nastavnih sadržaja te primjenu suvremenih metoda poučavanja i novih tehnologija
    • edukacija 6 nastavnika u Future Classroom Lab-u u Bruxellesu
    • edukacije za 30 nastavnika s temama: