> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Obavijest o provedbi ERASMUS+ projekta u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina

Autor: Kata Vidaković, 11. 9. 2023.

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina od 01. lipnja 2023. godine provodi se ERASMUS+ projekt financiran sredstvima EU. Za provedbu projekta u trajanju od 15 mjeseci odobreno je 27.583,00 EUR. Dobivena sredstva upotrijebit će se za odlazak 10 učenika s dvoje nastavnika pratitelja u partnersku inozemnu školu. Također će biti financirane mobilnosti četvero nastavnika na strukturirane tečajeve u EU. Učenici i nastavnici razmjenjivat će iskustva s inozemnim partnerima u izvannastavnim aktivnostima kojima planiramo ostvariti ciljeve projekta.

Prema projektnoj prijavi ciljevi projekta su:

1. Inovativnom nastavom i raznolikim programima kreirati poticajno okruženje usmjereno na učenike u kojem se osnažuje kreativnost i sposobnosti rješavanja problema.

2. Ojačati digitalnu zrelost škole za korištenje IKT-a na pametan, siguran i održiv način u odgojno-obrazovnim procesima te međunarodnim suradnjama.

3. „Zeleno djelovanje“ kao doprinos održivoj budućnosti. Agendu 2030 uključiti u obrazovni proces te utjecati na stavove i modele ponašanja koji će doprinijeti održivoj budućnosti

Za sudjelovanje u projektnim aktivnostima, učenici će se prijavljivati ispunjavanjem Prijavnog obrasca na web stranici škole. Odabirat će prema osobnim interesima tim u koji se žele uključiti. Jedan će tim istraživati i primjenjivati kako na kreativan način reciklirati staru odjeću, papir, plastiku, odbačene elektroničke komponente i slično. U sekciji za izradu mozaika za zid škole reciklirat će sakupljeno otpadno staklo, keramiku, kamenje i ostale pogodne  materijale. Nastale ukrasne i uporabne predmete timovi će izložiti u holu škole.

Sve aktivnosti u školi popratit će tim za podcasting. Nakon što članovi tima savladaju tehnike snimanja i objavljivanja na mrežnim stranicama, od prikupljenih materijala kreirat će audio emisiju o tijeku projekta. Također će popratiti sve aktivnosti na mobilnostima učenika kao i  uzvratni posjet partnerske škole.

U novim izvannastavnim programima potičemo učenike da osnaže svoju kreativnost i osposobe se za rješavanje problema. Nadamo se da će osmišljene aktivnosti učenicima biti zanimljive te da će u njima rado sudjelovati.