> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Pripreme za mobilnost učenika 2024.

Autor: Kata Vidaković, 2. 2. 2024.

Započele su pripreme za mobilnost naših učenika!

Nakon provedenog natječaja za mobilnost u provedbi ERASMUS+ projekta, od prijavljenih 23 učenika, izabrano je deset najboljih kandidata:

Učenici izabrani za mobilnost 2024. sa svojim pratiteljima

S učenicima i njihovim roditeljima, 25. siječnja 2024. održan je sastanak na kojemu su koordinatorica projekta prof.Kata Vidaković i voditelji mobilnosti profesori Sanja i Darko Špoljarić,  izvijestili o pripremnim aktivnostima za putovanje u Francusku.

Prof. Kata Vidaković, upoznala je sudionike sastanka sa ciljevima, aktivnostima i vremenskim tijekom ERASMUS+ projekta. Roditeljima i učenicima pojašnjeno je da se iz sredstava projekta dodjeljuje financijska potpora za troškove: međudržavnog i mjesnog prijevoza, smještaja, prehrane te džeparca za vrijeme trajanja mobilnosti.

Pratitelji učenika na mobilnosti, profesori Sanja i Darko Špoljarić, predstavili su partnersku školu: Lycée Clement Ader, opću i strukovnu školu u mjestu Tournan-en-Brie u Francuskoj.

Pojasnili su koje će se aktivnosti provoditi za vrijeme posjeta od 10. do 17. ožujka 2024. Predložili su okvirni plan aktivnosti tijekom mobilnosti koje su u skladu s projektnim ciljevima. Naši će učenici sudjelovati u aktivnostima raznih učeničkih vijeća i grupa škole domaćina, a koje vode isključivo učenici partnerske škole.

Započet ćemo s jednostavnijim pripremama – provjerom valjanosti osobnih dokumenata potrebnih za putovanje, pravovremenim ishođenjem zdravstvene EU iskaznice te otvaranjem bankovnih računa na imena učenika.

S učenicima je dogovoreno da za sva pojašnjenja pitaju svoje nastavnike voditelje te ih pravovremeno izvijeste ukoliko se pojavi neki problem u pripremama za putovanje.

Koordinatorica i voditelji mobilnosti pohvalili su izabrane učenike na vrijednom sudjelovanju u dosadašnjim projektnim aktivnostima. Potaknuli su učenike da se uključe i u buduće aktivnosti pripremanja posjeta učenika druge partnerske škole našoj.

Nakon kratkog, neobaveznog razgovora svih prisutnih, organizatori sastanka zahvalili su učenicima i njihovim roditeljima na odazivu, te su najavili još sastanaka prije polaska na putovanje na kojima će roditeljima biti predstavljene detaljne aktivnosti te će dobiti upute vezane uz putovanje zrakoplovom, kao i pravila kojih će se trebati pridržavati u školi koja je ujedno i internat sa spavaonicama za učenike.

Nadamo se da ćemo moći iskoristiti sve mogućnosti koje pruža ERASMUS+ projekt. Stoga pozivamo sve nastavnike naše škole da osmisle prikladne izvannastavne aktivnosti te naše drage učenike da se u njih uključe u još većem broju.

Projektni tim

ERASMUS+ projekta