> Projekti  > ERASMUS +
ERASMUS+ projekti

Srednja škola Marka Marulića Slatina akreditirana je ustanova za provedbu ERASMUS+ projekta. Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2022. za program Erasmus+ našoj je ustanovi dodijelila Erasmus akreditaciju za odgoj i opće obrazovanje.

Akreditacija je dodjeljena za razdoblje od 1. veljače 2023. do 31. prosinca 2027.

Dodjela Erasmus akreditacije podrazumijeva da će škola biti izravno financirana u okviru Ključne aktivnosti 1: Mobilnost osoblja u odgoju i općem obrazovanju ukoliko u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. godinu, podnesemo posebnu prijavu za dodjelu bespovratnih sredstava za nositelje Erasmus akreditacije. Godišnji iznosi bespovratnih sredstava za akreditirane podnositelje temeljit će se na kriterijima definiranim Pozivom na podnošenje prijedloga.

Posjet učenika iz Rumunjske

Autor: Kata Vidaković, 23. 4. 2024.

U razdoblju od 22. do 25. travnja 2024. godine, u posjeti su nam učenici Rumunjske.

Ponedjeljak, 22. travnja 2024.

U provedbi Erasmus+ projekta, naša je škola uspostavila plodonosno partnerstvo sa školom „Avram Iancu“ iz Brada u Rumunjskoj. Zahvaljujući projektu Erasmus+ našim se učenicima pruža prilika da otputuju u inozemstvo, vide druge europske države te da uče o bogatoj kulturnoj baštini različitih zemalja ali i da ugostimo učenike iz drugih država. Prvi smo puta domaćini mobilnosti te su svi učenici uključeni u projekt jedva čekali upoznati goste iz Rumunjske, saznati više o njima, o njihovoj kulturi i tradiciji.

Doček učenika i nastavnika iz Rumunjske započeo je pozdravnim govorom profesorice Sanje Špoljarić koja je sve nazočne pozdravila u ime ravnatelja Ivana Roštaša i projektne koordinatorice Kate Vidaković. Izrazila je iskrenu nadu da će vrijeme tijekom sljedećih pet dana biti ispunjeno ugodnim druženjem i učenjem koje će omogućiti dublje razumijevanje i trajna prijateljstva između učenika iz Rumunjske i Hrvatske. Učenici iz Rumunjske predstavili su svoju školu stoljetne tradicije prikazivanjem video uratka u kojemu se moglo vidjeti njezino bogatstvo.

Proveli smo goste školom, ispričali smo im o mozaiku u predvorju hola te im pokazali školske prostore i objasnili kako je kod nas organizirana nastava.Pokazali smo im  i školski okoliš. Nakon razgledavanja odigran je kviz na engleskom jeziku, vezan uz kulturu i opće znanje o Rumunjskoj i Hrvatskoj, čiji je autor i voditelj bio školski pedagog, Mario Gumbarević.  Najuspješniji u kvizu dobili su prigodne poklone koje su izradili vrijedni članovi školske zadruge Slatina. Profesorica Špoljarić nakon toga održala je kratku radionicu podcasta, a prijepodne je završeno uvježbavanjem pjesme „Working on a dream“ Brucea Springsteena s poukom o važnosti marljivog rada.

Večer su učenici naše škole i gosti proveli u POU Slatina na projekciji filma po izboru učenika.

Gledanje filma, ali i sve druge aktivnosti tijekom dana financirane su iz sredstava Erasmus+ projekta.

Autorica obavijesti:

Uma Milaščević, 2.a