Predavanje i radionica o spolno prenosivim bolestima

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 9. 2015.

Dana 23. rujna, bila nam je čast ugostiti našeg bivšeg učenika Eduarda Oštarijaša koji nas je predstavio 2013. godine na državnom natjecanju iz biologije, gdje je osvojio prvo mjesto. Eduard je i dalje uspješan te je student treće godine medicine u Rijeci. Član je udruge CroMSIC – Croatian Medical Students’ International Committee, koja je nevladina i neprofitna udruga studenata medicine u Republici Hrvatskoj.

Od 1992. godine CroMSIC je jedna od 84 punopravne članice IFMSA – Međunarodne federacije udruga studenata medicine, koja broji preko milijun članova širom svijeta. Ciljevi udruge su: promicanje humanih ideja, etičkih načela i ljudskih prava te doprinos u obrazovanju studenata medicine; populariziranje svih oblika zdravstvenog odgoja i obrazovanja šire populacije; dodatna edukacija studenata medicine kroz međunarodnu razmjenu studenata medicine, te obavljanje ostalih dopuštenih djelatnosti potrebnih za ostvarenje ciljeva Udruge, u prvom redu iz oblasti zdravstvene zaštite ljudi (http://cromsic.hr/).
Tako je jedno od djelovanja spomenute udruge bilo i predavanje koje je Eduard odlučio pokloniti našoj školi, a tema predavanja i radionice bila je ˝Spolno prenosive bolesti˝. Predavanje i radionica održani su u četvrtim razredima opće gimnazije koji su pokazali izniman interes za navedenu temu.
Još jednom se zahvaljujemo Eduardu na zanimljivom predavanju. On i mnogi naši učenici, dokaz su da se trud i rad profesora isplati.

Maja Barić, prof. bio.- kem.

Link (Knowledge of new addictions):