Obavijest o natječaju za hrvatske polaznike UWC programa u generaciji 2016.-2018.

Autor: Sandra Bošnjak, 5. 10. 2015.

United World Colleges (UWC) je federacija 15 međunarodnih škola i 145 nacionalnih odbora s misijom da obrazovanje učine „snagom koja ujedinjuje narode, nacije i kulture za mir i održivu budućnost“.
Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici i učenice srednjih škola u Hrvatskoj s četverogodišnjim trajanjem, hrvatski državljani, koji će u šk. god. 2015./2016. završiti drugi ili treći razred. Željeli bismo da ova izvanredna obrazovna prilika bude dostupna čim širem krugu polaznika, iz svih dijelova Hrvatske!

Udruga UWC Hrvatska provodi izbor kandidata/kandidatkinja iz Hrvatske za pohađanje dvogodišnjeg UWC / International Baccalaureate (IB) programa i kratkih UWC programa, te sukladno dodijeljenim mjestima i stipendijama nominira izabrane hrvatske kandidate na pojedine UWC programe.

U sklopu trenutnog natječaja, za generaciju 2016.-2018., dostupno je pet stipendija za učenike/ce srednjih škola, i to tri pune (100%) i dvije parcijalne (75%) stipendije za UWC koledže u Armeniji, Bosni i Hercegovini, Italiji, Kanadi i Nizozemskoj, u ukupnoj vrijednosti 216.640,00 EUR. Popis dostupnih kratkih UWC tečajeva bit će poznat koncem 2015. ili u prvoj polovici 2016. godine, a trenutno je najavljen kratki tečaj "Looking ahead" u Njemačkoj u srpnju/kolovozu 2016. na temu održivosti, za pet učenika/ca ih RH.

Poveznica na tekst natječaja: http://www.uwc.hr/index.php/kandidati/natjecaj-2016-2018

Krajnji rok za zaprimanje prijava kandidata je utorak, 27. listopada 2015. Prijave se dostavljaju se redovnom ili preporučenom poštom, te moraju biti zaprimljene u navedenom roku.

Izborni postupak, ovisno o broju zaprimljenih prijava i odluci Izbornog povjerenstva, podrazumijeva dva ili tri kruga izbora, od čega se u prvom krugu izbor provodi temeljem dostavljene dokumentacije, a u drugom krugu na temelju razgovora s članovima Izbornog povjerenstva, koji će se održati tijekom studenoga ili prosinca 2015. u Zagrebu. Treći krug može uključivati dodatne i završne testove ili aktivnosti u svrhu konačnog izbora kandidata.

Više o natječaju, United World Colleges koledžima i IB diplomi možete saznati na stranicama:

Zainteresirani nastavnici, učenici i roditelji/skrbnici i drugi slobodno se mogu obratiti za dodatne informacije na selekcije@uwc.hr, i na mob. 098 1361 955 u vremenu 10-15 sati.

Izvor: http://www.uwc.hr/index.php

Link (Knowledge of new addictions):