Pismo Djeda Božićnjaka

Autor: Marina Ivoš, 16. 12. 2015.

Dragi djelatnici Srednje škole Marka Marulića Slatina,
ovo vam pismo pišem iz zrakoplova kojim se vraćam natrag na Sjeverni Pol. Moram vam reći što mi se dogodilo na putu do vaše škole! Putovanje je bilo sasvim ugodno i lijepo sve dok se saonice nisu naprosto srušile!!! Srećom, sobovi i ja smo ostali neozlijeđeni, ali nam se zato prijevozno sredstvo razbilo na stotinu komada!

Dakako, istoga trena uputili smo poziv Sjevernom Polu i zamolili da nam pošalju zrakoplov. No, zrakoplov nije mogao stići baš tako brzo, a meni je preostala još jedna čitava ulica u kojoj nisam podijelio darove- bila je to vaša škola.
Strašno sam se uznemirio. Ja – i svi moji sobovi. Čak se i Rudolf uozbiljio. Zakleo bih se da sam vidio i suze u njegovim očima (a znate da se taj blesan neprestano smije i šali).
A onda se dogodilo ono zbog čega vam pišem ovo pismo. Pogled mi je pao na vašu školu. I odjednom sam se sjetio. Sjetio sam se: tu rade vrijedni nastavnici i ostali zaposlenici škole koji vjeruju u mene.
Istog trena skočio sam na noge i … ugledao…svoje novo prijevozno sredstvo…
Evo, pogledajte ovu fotografiju. (Rudolf je sve to držao vrlo smiješnim pa je trčao ispred mene i svaki moj potez bilježio fotoaparatom!)

Hvala vam. Hvala vam što vjerujete u mene. Dokle god vjerujete, čarolija je moguća!
Zato vas pozivam da dođete na domjenak u Srednju školu Marka Marulića Slatina, u subotu 19. prosinca 2015. u 11 sati. Veselim se vašem dolasku,

Djed Božićnjak