Autor: Petar Žarković, 20. 5. 2011.

Prema Pravilniku o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2010./2011. nastava za učenike završnih razreda srednje škole završava 17. svibnja, a za sve ostale učenike 15. lipnja 2011. godine. Ljetni odmor počinje 16. lipnja 2011. godine, osim za učenike koji polažu razredni ispit ili popravne ispite, koji imaju završni rad ili ispite državne mature i za učenike koji u to vrijeme imaju praktičnu nastavu ili stručnu (ljetnu) praksu.

Podsjećam učenike završnih razreda tehničkih programa da je 20. svibnja istekao rok za predaju pisanog dijela završnog rada u urudžbeni zapisnik škole. Obrana završnog rada za ekonomiju je od 06. do 10. lipnja, obrana završnog rada za elektrotehniku je između 13. i 17. lipnja, a obrana završnog rada za poljoprivredu od 20. do 24. lipnja. Podjela svjedodžbi o završnom radu planirana je za 25. lipnja.

Učenici koji nisu stekli uvjete za obranu završnoga rada, a prijavili su je, ne mogu pristupiti obrani. Učenici koji su stekli uvjete za obranu završnoga rada, a iz opravdanih razloga neće moći pristupiti obrani, dužni su najkasnije tri dana prije obrane predati pisani zahtjev za odjavu obrane.

U petak, 3. lipnja, u Virovitici se već tradicionalno organizira završna školska svečanost pod nazivom „Zbogom školo do jeseni“. Na toj priredbi proglašavaju se i nagrađuju najbolji učenici osnovnih i srednjih škola naše županije te najbolji učenici županije. Poslije školskog programa, koncert će održati Zoran Mišić, Kim Verson i Bojan Jambrošić. Učenici mogu u dogovoru sa svojim roditeljima posjetiti svečanost.