U Virovitici održana Županijska smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije

Autor: Željka Venus, Sandra Bošnjak, 13. 5. 2018.

Županijska smotra učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije u organizaciji COOR-a, Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica  održana je 10. svibnja 2018. godine u Virovitici.
Pod vodstvom profesorica, Jasne Asić i Željke Venus, naša školsku zadrugu uspješno su predstavili učenici: Josipa Jaković – 4. razred poljoprivredni tehničar opći, Marin Bašek – 4. razred elektrotehničar i Josip Jakopović 4. razred poljoprivredni tehničar opći.

Na našem izložbenom prostoru posjetitelji su mogli vidjeti kako se izrađuju slike tehnikom enkaustike. Praktičan  prikaz izrade slika izvela je Josipa pod mentorstvom prof.  Asić.
Rad naše zadruge i proizvode na ovoj smotri predstavili su Josip i Marin.  Na našem izložbenom prostoru posjetitelji su mogli vidjeti,  da smo osim slika tehnikom enkaustike, izradili i „Zaboravljene čestitke“  koje su članovi sekcija - Tehnika i ekologija  te Web dizajn pod vodstvom prof. Tomislava Filković i Sandre Bošnjak  pretvorili u zvučne čestitke.

Posjetiteljima smo podijelili  promidžbene materijale: posjetnice naše zadruge sa  QR kodom, pokazivače za knjige,  letke na kojima smo predstavili rad naše zadruge u ovoj školskoj godini,  na kojima pomoću QR kodova mogu posjetiti web stranicu naše škole i zadruge, vidjeti prezentacije o našim pralinama i sa Godišnje skupštine te posjetiti  naše službene profile na društvenim mrežama: instagram, facebook i youtube.
Ove materijale izradili su članovi sekcija Web dizajn i Marketing pod vodstvom prof. Sandre Bošnjak i Željke Venus.
Oslikani porculan izradili su članovi sekcije Ekologija pod vodstvom prof. Sanje Špoljarić. Naravno tu su bile i naše praline u novom pakiranju.

U kategoriji srednjih škola najbolje zadruge bile su:

1. Učenička zadruga Obrtnik, Industrijsko obrtnička škola Slatina
  2. Učenička zadruga Vučica, Srednja škola Stjepan Ivšić Orahovica
  3. Učenička zadruga Slatina, Srednja škola Marka Marulića Slatina.

Zahvaljujem svim učenicima i voditeljima sekcija koji su vrijedno radili kako bi mogli predstaviti naše proizvode na ovoj Smotri.