Dodijeljene nagrade našim učenicima koji su na državnim natjecanjima osvojili jedno od prva tri mjesta

Autor: Damir Balković, 22. 5. 2019.

U ponedjeljak, 21. svibnja 2019. godine su u Virovitici  nagrađeni učenici osnovnih i srednjih škola s područja VPŽ koji su osvojili jedno od tri mjesta na državnim natjecanjima. Među njima su bili i naši učenici sa svojim mentorima.

Ukupno 57 učenika i 19 mentora ove je školske godine osvojilo neko od prva tri mjesta na državnim natjecanjima. Tradicionalno, u organizaciji Virovitičko-podravske županije održana je svečanost njihovog nagrađivanja. Ovoj svečanosti koja okuplja “najbolje od najboljih”, nazočio je virovitičko-podravski župan Igor Andrović i njegov zamjenik Marijo Klement, predsjednik Županijske skupštine Virovitičko-podravske županije Miran Janečić, pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac, ravnatelji osnovih i srednjih škola s područja VPŽ, pročelnici županijski upravnih odjela. Župan Andrović, pritom je čestitao učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima, naglasivši kako je ponosan što svake godine pokazuju sve bolje rezultate i čine Virovitičko-podravsku županiju prepoznatljivom na državnoj razini.

Iz naše škole među nagrađenima bili su:

Ivona Bosec, učenica 1. razreda koja je osvojila treće mjesto na natjecanju iz matematike, a na tom uspješnom putu vodila ju je mentorica Željka Korlević.

Rukometna ekipa u sastavu Lovro Frajhaut, Ivan Repić, Benjamin Hankić, Domagoj Bot, Filip Mataija, Luka Miličić, Ivan Horvat, Tin Baćani, Dino Majstorović, Ivan Lukac, Jakov Janečić, Zvonimir Bertić i Florijan Rupčić osvojila je treće mjesto. Mentor im je Vladimir Borbaš.

Antea Rap, učenica 4. razreda opće gimnazije Srednje škole Marka Marulića Slatina. Osvojila je prvo mjesto u “Čitanjem do zvijezda”, u kategoriji multimedija. Mentor joj je Damir Balković.

Svečanost dodjele nagrada “najboljima od najboljih” uljepšali su svojim glazbeno-vokalnim izvedbama učenici Glazbenih škola Jan Vlašimsky Virovitica i Milka Kelemena Slatina.

– Danas smo nagradili 76 sudionika u sustavu odgoja i obrazovanja, od toga 56 učenika, dok su ostali naši dragi mentori koji pripremaju učenike da bi došli do vrha, odnosno državnih natjecanja. Potrebno je naglasiti kako se ove godine natjecanja odvijaju po starom principu, dok će se sljedeće godine sustav praćenja natjecanja odvijati po novom principu, kao i sustav nagrađivanja. Drago mi je što učenici na ovaj način promoviraju svoju školu, svoje mjesto i svoju županiju te stječu nova prijateljstva, koja mislim da imaju najveću vrijednost – za kraj je rekla pročelnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu Virovitičko-podravske županije Vesna Šerepac.

Izvor: (Izvor: www.icv.hr, www.vpz.hr, Foto: Kristijan Toplak)