Važno!!!!

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 7. 2019.

Učenici sami prijavljuju ispite jesenskoga roka državne mature putem naslovnice mrežne stranice www.postani-­student.hr prijavom na svoju stranicu od 20. srpnja do 31. srpnja 2019. na isti način kao i u ljetnome roku.

Učenici ne trebaju doći u školu potpisati prijavnice.

Napomena o učenicima koji su upućeni na jesenski popravni rok i obranu završnoga rada u jesenskome roku:

– Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita koji su prijavili trebaju imati u sustavu označeno da su s uspjehom završili nastavnu godinu.

– Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature.

– Ako do 15. rujna 2019. u sustavu nemaju upisan datum obrane završnoga rada i označeno da su obranili završni rad i upisan datum obrane neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature.

Ako učenik gimnazije nije položio sve ispite obveznoga dijela u SRDM je evidentiran kao Ponavljač DM.

Ako učenik strukovne škole nije obranio završni rad u ljetnome i jesenskome roku, u SRDM je evidentiran kao Nezavršeni.

IK Alen Đurasek