BEST IN ENGLISH 2019.

Autor: Sanja Špoljarić, 17. 12. 2019.

Ove je godine naša škola po treći puta sudjelovala u međunarodnom online natjecanje Best in English. Deset je marljivih učenika 29. studenog 2019. sudjelovalo u natjecanju koje je ove godine okupilo preko 16,000 učenika u dobi od 14 do 19 godina iz 624 škole diljem svijeta i ukupno 25 zemalja.

Natjecati su se mogli samo učenici kojima engleski nije materinji jezik niti su ikada živjeli u zemlji u kojoj je engleski jezik službeni. Naši učenici svake godine postižu rezultat koji nas smješta iznad prosjeka pa niti ova godina nije bila ništa slabija u rezultatima. Tako je učenik 2.a razreda opće gimnazije, Luka Ivanac, ostvario zavidan plasman te se svrstao u 10% najuspješnijih.

Drugo, treće i četvrto mjesto u našoj školi zauzeli su učenici Ena Jadek iz 3.a, Niko Rastija iz 2.a i Sonja Prebeg iz 3.a te su se oni svojim rezultatima svrstali među 20% najuspješnijih na svijetu.

Ostali učenici koji su sudjelovali te ostvarili rezultate na koje mogu biti ponosni su Lorabel Milivojević (2.a), Dino Primorac (3.b), Barbara Jukić (3.a), Borna Rakitničan (3.b), Domagoj Poje (3.a) i Dino Majstorović (2.b).

Ponosna mentorica učenicima bila je profesorica Sanja Špoljarić koja im ovom prigodom čestita na odličnom uspjehu.