Predstavljeni projektni zadaci drugih razreda gimnazije

Autor: Sanja Špoljarić, 21. 12. 2019.

Nakon kazališne predstave na engleskom jeziku "A Christmas Carol" koju su u listopadu gledali u zagrebačkom kazalištu Vidra, učenici drugih razreda opće gimnazije odabrali su projektne zadatke iz engleskog jezika u kojima su, umjesto uobičajenih panoa s dojmovima, mogli na drugačiji način prikazati svoje viđenje ovog klasičnog djela britanske književnosti.

Izrada projekata trajala je više od mjesec dana, a učenici su samostalno odabirali žele li raditi sami, u paru ili u grupi te na kojoj vrsti projekta žele raditi. Mogućnosti koje su im se nudile bile su izrada novinske naslovnice koja uključuje intervju s glavnim likom priče, izrada stripa koji se temelji na priči u digitalnom ili klasičnom obliku, izrada stop motion videa s barem jednom scenom iz predstave te vlastita kazališna predstava za koju je trebalo napisati scenarij i osmisliti lutke. Radovi koji su nastali rezultat su ogromnog truda i rada učenika koji su dokazali da im kreativnost nije nikakav problem. Tako su kreirane čak dvije genijalne kazališne predstave s originalnim lutkama napravljenim samo za ovu prigodu, stop motion video s učenicama koje su se pretvorile u likove predstave, jedan video u kojemu su likovi izrađeni od Lego kockica i jedan kratki crtani film. Nastalo je i nekoliko vrlo kreativnih stripova s odličnim crtežima i nekoliko naslovnica novina od kojih su neke izdane u 19. stoljeću. Sve u svemu, mjesec prosinac je bio pravi festival kreativnih ideja za koje bi prava šteta bila da se ne vide barem na školskoj stranici.