Obilježena manifestacija Noć knjige 2020., 23. travnja 2020.

Autor: Sandra Bošnjak, 30. 4. 2020.

Ovogodišnjem „neobičnom“, virtualnom obilježavanju manifestacije koja se provodi devetu godinu zaredom, pridružili su se i učenici prvih i drugih razreda opće gimnazije naše škole s prof. Željkom Orban.

Primarni cilj projekta (poticanje kulture čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega)  učenici su na kreativan i domišljat način povezali u sklopu nastave, u većini,  sa stvarnim događajima čiji smo svjedoci proteklih nekoliko mjeseci. Osim kulture čitanja, u svojim su stvaralačkim radovima (prema vlastitom izboru i inspiraciji) prikazali  lajt motiv ovogodišnje manifestacije – PROMJENA, što im je ujedno bila i tema uradaka. Koliko su učenici ozbiljno shvatili zadatak pokazuje i široka paleta žanrova i sadržaja uz čiju su se pomoć umjetnički izrazili. Dok su se neki usmjerili na ekologiju, neki su bili pod dojmom epidemiološke situacije i koronavirusa, potresa,  neki pod dojmom lektire, nekima je riječ promjena odzvanjala u kontekstu izvođenja nastave na daljinu uz želju za povratkom „na staro“ i sl. Kako konkretno izgledaju učenički crteži, plakati, kvizovi, stripovi, pjesme, tekstovi u kojima iznose vlastita promišljanja, naslovnice, video animacije u kojima i sami sudjeluju, pogledajte u galeriji radova.

Željka Orban, prof.