2020. godina: negativan test – pozitivna sjećanja

Autor: Sandra Bošnjak, 3. 12. 2020.

Dragi učenici,
dogodila nam se jedna neobična godina – 2020. Završavajući jedan razred i njegovo drugo polugodište pa na jesen krećući u prvo polugodište novog razreda ili nove škole, nismo uobičajeno sjedili u klupama, otvarali zadanu stranicu udžbenika ni pisali test iz nekog, nama teškog, predmeta. Nismo imali prilike veseliti se zvonu i najavi velikog odmora ni druženju s prijateljima na hodniku – po mnogima najvažnijem dijelu škole. Zaista, neobična godina po svemu. Osim pandemije koronavirusa, koja je utjecala na čitav svijet, učenike u Zagrebu i okolici pogodio je snažan potres te su mnoge škole u njemu stradale. No, i u teškim razdobljima događaju se lijepe stvari i trenutci koji se spremaju u ladicu lijepih uspomena.

Hrvatski školski muzej želi sačuvati uspomenu na ovu neobičnu 2020. godinu iz pozitivne perspektive vaših lijepih sjećanja. Zamislite se na trenutak, sjetite se nečeg lijepog, nekog događaja ili situacije vezane uz ovu školsku godinu.
Dovoljna je i jedna rečenica, napišite ju (upišite samo ime, razred i grad), prikupite sva lijepa sjećanja te nam ih pošaljite na hsm@hsmuzej.hr, (jedna e-pošta može sadržavati više lijepih sjećanja, primjerice cijelog razreda).
Naravno, neka nam se pridruže i nastavnici!
Veselimo se vašim lijepim uspomenama!

Vaš Hrvatski školski muzej

Link (Knowledge of new addictions):