3. Državno natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa

Autor: Sandra Bošnjak, 1. 3. 2021.

Završeno je  3. Državno natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa.
Ispiti znanja provodili su se online na Prometnoj učilici čiji su partneri CARNet, Ministarstvo znanosti i obrazovanja i MUP. Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjelovala je po drugi put na ovom natjecanju, a ono se provodilo u terminu od 16.11.2020. (od 10:00 sati) do 31.12.2020. (do 12:00 sati) kroz devet ispita. Mentor učenicima i voditelj natjecanja je profesor Darko Špoljarić, a u državno natjecanje bili su uključeni svi učenici 4. razreda elektrotehnike. Učenici su odgovorno pristupali ispitima iako su se ispiti ponekad održavali i izvan njihovog rasporeda sati.

Naša škola je u konačnici zauzela 20. mjesto, a u kategoriji razreda zauzeli smo 30. mjesto. Plasmani u  pojedinačnoj kategoriji  prikazani su u tablici:

Plasman Prezime i ime
175. Filić Kristijan
178. Barišić Matej
257. Mijatović Mateo

Zahvaljujem učenicima na sudjelovanju i trudu kojeg su iskazali tijekom natjecanja. Dokaz da smo prepoznali važnost poznavanja prometnih propisa kod srednjoškolaca je i zahvala za sudjelovanje Ministarstva znanosti i obrazovanja školi, učenicima i mentoru.

Autor: Darko Špoljarić