Prvo školsko natjecanje u 3D modeliranju i printanju - poziv na prijave za sve zainteresirane učenike

Autor: Sandra Bošnjak, 1. 3. 2021.

3D tehnologija sve je više prisutna u svim područjima stvaralaštva, ali i u obrazovanju. Da bismo približili 3D svijet i potaknuli učenike da budu što kreativniji u razvijanju svojih novih ideja, tijekom mjeseca ožujka bit će organizirano 1. školsko natjecanje u 3D modeliranju i printanju. Cilj natjecanja je proširiti novu vrstu stvaralaštva te zainteresirati što veći broj  učenika za ovu kreativnu tehnologiju.
Tko se može natjecati? Svi učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina koji su zainteresirani za 3D tehnologiju bez obzira koji smjer pohađaju.

Kako će biti organizirano natjecanje? Zbog neizvjesne epidemiološke situacije natjecanje će se organizirati online. Ovisno o broju prijavljenih učenika natjecanje će se izvoditi pojedinačno ili ekipno (jednu ekipu čine 2 učenika), a učenici rade od kuće.

Svi sudionici natječu se pod istim uvjetima:

• posjedovanje vlastitog računala s pristupom Internetu
  • mogućnost izrade modela u bilo kojem programu za 3D modeliranje (Autodesk Fusion 360, Blender, Cura, SketchUp, K-3D, Tinkercad, Slic3r …)
  • izlazna datoteka treba biti isključivo u STL formatu
  • printanje tri najbolje ocijenjena modela izvest će se u jednoj boji filamenta koju odredi povjerenstvo natjecanja

Detaljne upute o propozicijama natjecanja i kriterijima vrednovanja 3D modela kao i sam zadatak,  povjerenstvo natjecanja će na vrijeme dostaviti prijavljenim sudionicima natjecanja.

Prijave za natjecanje se podnose najkasnije do 16. ožujka isključivo putem poveznice: www.bit.ly/3Dprint-ssmmsl

Za sve dodatne informacije obratite se profesoru Darku Špoljariću na mail darko.spoljaric@skole.hr