Ovogodišnji SLAFF 29., 30. i 31. ožujka

Autor: Sandra Bošnjak, 10. 1. 2012.

Srednja škola Marka Marulića Slatina prošle školske godine pokrenula je SLAFF – Slatinski amaterski filmski festival, na kome se prikazuju dokumentarni i igrani filmovi učenika osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije, a revijalno i filmovi koji su već prikazani na sličnim festivalima u Hrvatskoj. Prvi SLAFF održan je prošle godine, a drugi se održava 29., 30. i 31. ožujka ove godine. Ravnateljima škola i voditeljima školskih filmskih družina upućen je poziv da prijave radove svojih učenika i s njima sudjeluju na SLAFF-u 2012.

Donosimo Festivalska pravila i prijavnicu za SLAFF 2012.

VIROVITIČKO-PODRAVSKA ŽUPANIJA
SREDNJA ŠKOLA MARKA MARULIĆA SLATINA Slatina, Trg Ruđera Boškovića 16

SLAFF
Slatinski amaterski filmski festival

FESTIVALSKA PRAVILA

1. SLAFF je festival amaterskih igranih i dokumentarnih filmova koji organizira Srednja škola Marka Marulića Slatina. Namjena festivala je promicanje filmske kulture i amaterskog filmskog stvaralaštva učenika.
  2. SLAFF se u pravilu održava koncem ožujka i početkom travnja u prostorijama Srednje škole Marka Marulića Slatina u Slatini, Trg Ruđera Boškovića 16. Prvi SLAFF održan je 31. ožujka, 1. i 2. travnja 2011. godine.
  3. Na festivalu se prikazuju filmovi u dvije kategorije. U natjecateljskoj kategoriji mogu sudjelovati amaterski igrani i dokumentarni filmovi učenika osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije. Svaki autor ili škola mogu prijaviti neograničeni broj ostvarenja.U revijalnoj kategoriji mogu se prikazivati amaterski filmovi prikazani na drugim sličnim festivalima.
  4. Filmovi se mogu baviti tematikom ljudskog djelovanja na svim područjima, socijalnom problematikom, odnosom čovjeka prema prirodi i zaštitom okoliša, problematikom ljudskog zdravlja i sl.
  5. Za sudjelovanje u natjecateljskoj kategoriji SLAFF-a potrebno je dostaviti ispunjenu i od strane škole ovjerenu prijavnicu, dvije kopije filma snimljenog na DVD-u i tri radne fotografije (iz procesa nastajanja filma) visoke rezolucije, najkasnije do 10. ožujka. Natjecatelji šalju kopije filmova, a ne originale. Organizator će pažljivo rukovati DVD-ima, ali ne snosi odgovornost za eventualnu štetu učinjenu u transportu. Tehnički neispravno snimljeni filmovi neće se prikazati na festivalu.
  6. Prijavljeni filmovi moraju biti snimljeni najranije godinu dana prije održavanja festivala. Preporučeno trajanje filmova iznosi do 15 minuta.
  7. Festivalski odbor pregledat će filmove prispjele za natjecateljsku kategoriju i odlučiti koji će filmovi biti prikazani na festivalu. Odluka Festivalskog odbora je konačna. Filmove ocjenjuju posebna prosudbena povjerenstva.
  8. Na festivalu se dodjeljuje jedna nagrada SLAFF za najuspješniji igrani film i jedna nagrada SLAFF za najuspješniji dokumentarni film. Autori svih filmova prikazanih u natjecateljskom dijelu festivala dobivaju priznanja.
  9. Festivalski odbor ima pravo koristiti dostavljene fotografije u tisku radi promicanja festivala i prikazanih filmova.
  10. Organizator ne snosi poštanske niti druge troškove dostave materijala i sudjelovanja autora na festivalu. Dostavljeni DVD-i se ne vraćaju.
                                                    Za Festivalski odbor
Petar Žarković, predsjednik

Festivalska pravila možete preuzeti i na poveznici ovdje.
Prijavnicu za SLAFF 2012. možete preuzeti u Wordu ili pdf-u.

Link (Knowledge of new addictions):