Sastanak Povjerenstva za kvalitetu

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 4. 2021.

U petak, 09. travnja 2021. u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina održan je redoviti sastanak, radnog dijela Povjerenstva za kvalitetu kojemu su prisustvovale profesorice Jasna Asić, Ljiljana Matošević i Sanja Špoljarić. Profesorica Jasna Asić potakla je razgovor na temu održane Konferencija o osiguravanju kvalitete u strukovnom obrazovanju, s naglaskom da se naša škola uključi u projekte praćenja učenika nakon završenog srednje škole i u projekt kolegijalnog opažanja nastave (peer review). Prokomentirali smo i aktivnosti škola u Sloveniji i porazgovarali smo o daljnjim našim aktivnostima.

Jedna od točaka dnevnog reda bilo je i izlaganje profesora Darka Špoljarića o kolegijalnom opažanju nastave (prezentacija u trajanju od dva sata). Naime, profesor Špoljarić je u razdoblju od siječnja do ožujka na poziv ASOO-a sudjelovao na edukacijama i radionicama vezanim uz temu kolegijalnog (stručnog) opažanja nastave. Jedan od glavnih ciljeva radionice bilo je uvođenje kolegijalnog opažanja u škole te je zbog toga predstavljena ova tema kroz smjernice o planiranju i provođenju kolegijalnog opažanja u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina. Zamišljeno je da se kolegijalno opažanje provodi u obliku projekta koji će biti predstavljen vijećima škole te će se nakon toga u ovaj projekt moći uključiti svi zainteresirani nastavnici.

Nakon ove prezentacije članovi povjerenstva dogovorili su se da prof. Darko Špoljarić pripremi sve što je potrebno da otpočne provođenje kolegijalnog opažanja unutar škole za nastavnu godinu 2021/2022., a škola će se prijaviti ASOO-u kako bi mogla u daljnjoj budućnosti ući u program Peer review.

Sanja Špoljarić, prof. i Jasna Asić, prof.

Link (Knowledge of new addictions):