Službeni rezultati državnog natjecanja iz matematike 2021

Autor: Sandra Bošnjak, 31. 5. 2021.

Objavljeni su sluzbeni rezultati državnog natjecanja iz matematike 2021. Ove je godine drzavno povjerenstvo pozvalo dvije nase učenice: Elenu Bičanić (3A) i Ivonu Bosec (3B). Obje su postigle izvrsne rezultate.

Ivona Bosec rangirana je na cetvrto mjesto s ukupno trecim brojem bodova (47/50).

Elena Bičanić dijeli deveto mjesto (takodjer izvrsnih 34/50 bodova).

Učenicama je mentorica profesorica Željka Korlević.

Osim plasmana po mjestima, učenicima se na natjecanju iz matematike dodjeljuju i nagrade. Kriterij za dodjelu nagrada je broj osvojenih bodova bez obzira na rangiranje po mjestima. Ivona Bosec je nagradjena drugom nagradom.

Ovaj rezultat je poseban iz nekoliko razloga: na natjecanje iz matematike pozvano je cak dvoje ucenika iz nase skole i one su jedine iz Viroviticko-podravske zupanije. Takodjer treba naglasiti da od prvog razreda gimnazije matematiku savladavaju po novom, eksperimentalnom kurikulumu, što znači da su neke ishode savladale samostalnim učenjem mimo redovne nastave.

Čestitke učenicama na ovom izvrsnom rezultatu!