Profesorici Špoljarić objavljeni nastavni materijali na međunarodnoj platformi za obrazovanje

Autor: Sandra Bošnjak, 29. 6. 2021.

Sudjelovanjem u tečaju u području promicanja raznolikosti i tolerancije profesorica Sanja Špoljarić kreirala je nastavne materijale na engleskom jeziku te su oni tijekom ovoga tjedna objavljeni na međunarodnoj platformi School Education Gateway. Ova platforma je, uz eTwinning s kojim je povezana, inicijativa Europske Unije za poboljšanje sustava obrazovanja i umrežavanje nastavnika, a financira se kroz Erasmus+ program.

Tijekom travnja i svibnja profesorica Špoljarić sudjelovala je u tečaju pod nazivom „Discussing Diversity and Discrimination“ koji je Teacher Academy proveo u organizaciji s međunarodnom udrugom Anna Frank House. Kao rezultat ove suradnje nastao je digitalni alat „Stories that move“, a zadatak za nastavnike tijekom tečaja bio je kreirati nastavne materijale koristeći upravo ovaj alat. Cilj čitavog projekta bio je ponuditi učenicima materijale koji će promicati posebitosti raznih rasa i nacija te ih potaknuti na osobni rast i razvoj njegujući toleranciju.

Od nešto manje od 500 sudionika, koliko ih je sudjelovalo u tečaju, objavljeno je samo 9 nastavnih materijala, među ostalim i onaj profesorice Sanje Špoljarić, što je još jedan dokaz da Srednja škola Marka Marulića Slatina svojim učenicima nudi obrazovanje ravno onome koje dobivaju njihovi vršnjaci u europskim školama.

Sanja Špoljarić, prof.