Best in English

Autor: Sandra Bošnjak, 27. 12. 2021.

S posebnim ponosom te uz čestitke na izvrsnom uspjehu na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika, pohvaljuju se učenici gimnazije, Jana Macinger koja je svojim rezultatom dospjela u 3% najboljih, Filip Medvedović u 4% te Luka Ivanac i Niko Rastija koji su u 9% najboljih od preko 17,000 testiranih učenika.

Naša škola pet godina za redom učenicima pruža mogućnost sudjelovanja u međunarodnom online natjecanju u poznavanju engleskog jezika i uspoređivanju znanja s vršnjacima iz cijeloga svijeta. Svake je godine test kojim se provjeravaju vještine slušanja i čitanja sve teži, a konkurencija sve veća. Tako je ove godine natjecanjem, čiji je organizator Republika Češka, bilo obuhvaćeno točno 17,233 natjecatelja u dobi od 14 do 19 godina iz 32 zemlje.

Unatoč zaista jakoj konkurenciji, svake godine dokazujemo da su naši učenici iznad prosjeka svojih vršnjaka iz cijeloga svijeta u poznavanju engleskog jezika. Tijekom 60 minuta, koliko traje testiranje, učenici rješavaju niz zadataka koji provjeravaju slušanje i čitanje s razumijevanjem - vještine koje treba što više razvijati tijekom obrazovanja.

Ponosni smo na svih svojih 11 učenika koji su sudjelovali jer nitko od njih nije ostvario rezultat koji je niži od prosjeka sudionika svih zemalja i sve ih pohvaljujemo, međutim, zbog zahtjeva nekih od njih te njihove skromnosti, ljestvica neće biti objavljena, ali njihova imena hoće. Natjecanju su, uz Janu, Filipa, Luku i Niku, pristupili učenici prvog, drugog i četvrtog razreda gimnazije: Dominik Gaća, Matko Miklošević, Lorabel Milivojević, Roko Milković, Allison Miller, Gabriela Kovačević i Frančeska Brajnović. Natjecanje je organizirala prof. Sanja Špoljarić.

prof. Sanja Špoljarić